31 Mart 2024’te yapılacak olan Yerel Seçimlerde AK Parti Besni Belediye Başkan Adayı Reşit Alkan, seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Her kesimin desteğini alan Alkan, kararlı adımlarla kazanmak için saha çalışmalarına devam ediyor.

Önceliklerinin asrın felaketi 6 Şubat depreminin ilçemizde sebep olduğu sorunları çözmek olduğunu vurgulayan Alkan, ‘’Birinci önceliğimiz asrın felaketi 6 Şubat depreminin ilçemizde sebep olduğu sorunları Sayın Cumhurbaşkanımızın desteğiyle çözmek ve Besni’mizi imar, inşa ve ihya etmektir. Bu minvalde memleketimizin sonu olmayan kutuplaşmalarla ve siyasi tartışmalarla kaybedeceği tek bir saniyesi dahi olmamalıdır.

*Sayın Cumhurbaşkanımız Adıyaman’a Teşriflerinde Besni’yi Takip Edeceklerini Beyan Etti*

Aday tanıtım toplantısında ve öncesinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan şahsıma; ‘’Besni için çok çalış, Besni’yi ayağa kaldırmamız için çok çalışmamız gerektiği talimatını vererek, Besni’yi takip edeceklerini yapılması planlanan projeler bakımından da gözünün kulağının Besni’de olacağını” ifade ettiler.

Sayın Cumhurbaşkanımız Besni’nin deprem yaralarının hızlı bir şekilde sarılması ve Besni ile ilgili sorunların çözümü noktasında tam destek verileceğini söyledi. İnşallah bizlerde bu seçimde en yüksek oyu alarak, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın güvenini boşa çıkarmayacak, Besni’yi yeniden ayağa kaldırarak, deprem öncesi günlerinden daha güzel günlere getirmek için canla başla çalışacağız. Ülkemize ve İlçemize sayısız eserler kazandıran başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, milletvekillerimize, partimize gönül veren tüm abilerimize, ablalarımıza, kardeşlerimize ve gençlerimize teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

*Halkımız Bizi Sevgi İle Karşıyor, Dua ve Desteklerini Alıyoruz*

Yapılan ziyaretlerle ilgili olarak konuşan Ak Parti Besni Belediye Başkan Adayı Reşit Alkan “ yapmış olduğumuz ziyaretlerde saygıdeğer Besnili hemşerilerimiz bizlere büyük bir teveccüh gösteriyorlar. 7’den 70’e tüm hemşerilerimizin ortak sevgisini görmek bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Bizlerde bu sevgiye karşılık olarak İnşallah Besnimizi sayılı ilçeler arasında bulunması için tüm gayreti göstererek yeni projelerimizle prestijli bir şehir haline getireceğiz. Allah nasip ederse şehrimizin imajını değiştirecek ve şehrimizi inşa ve ihya edeceğiz. Her zaman olduğu gibi yine yaparsa AK Parti yapar diyoruz.” dedi.

*E-İmar Projesini Hayata Geçireceğiz*

Alkan; Allah nasip ederse, Belediye sınırları içerisinde yer alan arsalarınıza ilişkin İmar durum bilgilerine (Konum, Nizam, Yoğunluk, Kat adedi) dilediğiniz zaman kolayca ulaşma imkanı sunan E-imar uygulamasını hizmete sunmaya çalışacağız.

E-imar uygulaması ile yapılabilecek birçok sorgulama işlemi mevcuttur. E-imar uygulaması sayesinde yapılabilecek sorgulama işlemleri arasında imar durum belgelerine (ada/parsel ve / veya adres bilgilerinden) ulaşmak mümkündür. Bununla birlikte kent rehberi içerisinden çalışabilirlik, güncel Plan kararları ve plan notları ve Kısıtlama kararlarına erişim de e-imar uygulaması ile mümkün olacaktır.

Böylece size ait mülkiyetin durumunu interneten kolayca takip etme imkanını sağlayacağız. Belediyecilik anlamında her konuda şeffaflığı sağlamak için gayret göstereceğiz.’’ dedi.

Başkan Emre: 1 Milyar TL’lik alt yapı çalışması için çalışıyoruz Başkan Emre: 1 Milyar TL’lik alt yapı çalışması için çalışıyoruz

*Ortak Akılla Sorunları Tespit Edecek ve Çözümlerimizi Hayata Geçireceğiz*

Derdi memleket olan tüm siyasi partilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte bu amaç doğrultusunda hiçbir nefsani duyguya kapılmaksızın ortak akılla sorunları tespit edecek ve çözümlerimizi hayata geçireceğiz.

Azimşehir Besni’mizin yeniden ayağa kalkması için devletimizin bütün imkânlarının seferber olması noktasında durmadan yorulmadan çalışcağız. Allah’a hamdolsun deprem konutları yükseliyor, bir kısım konutların kura çekimleri de yapıldı. Bu kadar kısa bir zaman zarfında deprem bölgelerindeki ev sahibi vatandaşlarımıza evlerini ancak AK Parti yapabilirdi ve yaptı. İnsanı yücelt ki devlet Yücelsin düşüncesiyle insanımıza değer veren ve hizmet noktasında 100 yılda yapılamayanları 20 Yıla sığdıran hükümetimiz daha güzel hizmetleri ülkemize katacak ve bu hizmetlerden ilçemizde en verimli şekilde yararlanacaktır.

*Belediyemize Gelir Getirecek, Katma Değer Sağlayacak Projeler Üreteceğiz*

Belediyemizce ilçemize kazandırılan GES projesini daha da genişleterek imkanlar dahilinde 10 kat daha büyütmek istiyoruz.

İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurmak istiyoruz. Bu bölgeler 6. Bölge teşvik kapsamında olduğu için yatırımcılar bu tür sanayi bölgelerine daha çok rağbet etmektedir. Türkiye’nin saygın firmaları ile görüşerek İhtisas OSB kurulduğu taktirde hedefimiz 5000 vatandaşımıza istihdam sağlamak olacaktır.

*Kent Meydanı ve Meydan Altı Otopark Projemizi Hayata Geçireceğiz*

Atatürk Caddesi üzerinde Çay Bahçesi, Kaymakamlık, Eski Adliye Yeri, terim İlçe ve Jandarmanın olduğu bölgeyi de kapsayacak şekilde Kent Meydanı projemizi hayata geçireceğiz. Aynı zamanda Kent Meydanı altında olacak şekilde 360 araçlık kapalı, çok katlı otopark projemizi de hayata geçirerek şehirdeki otopark sorununu büyük oranda çözmüş olacağız.

*Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Projesini Hayata Geçireceğiz*

İlçemiz merkezinde bulunan sokak hayvanlarını korumak ve aynı zamanda vatandaşlarımıza, özellikle çocuklarımıza zarar vermelerini engellemek için sokak hayvanları rehabilite çalışması yapacağız.Çalışmalar kapsamında Hayvan Rehabilite Merkezi’nde tedavi, ameliyat, kısırlaştırma işlemleri yapacağımız sokak hayvanları için şehrin belirli nıktalarında beslenme ve barınma merkezleri oluşturacağız.

*Belediye’nin Kaynaklarını Tasarruflu Kullanacağız*

Belediye’nin bir tek kuruşunun dahi heba edilmeyecek, israfa mahal vermeyecektir. Besnililer bizden hizmet bekliyor bizlerde bu hizmetleri kazandırmak için kaynakları tasarruflu kullanacağız ve hizmete dönüştüreceğiz.” dedi.

*Söz Veriyorum Çok Çalışacağız*

Tevazuyla ve gayretle durmadan çalışacağını ifade eden Alkan; Cumhuriyetimizin 2’nci yüzyılında, Türkiye Yüzyılı’nda söz veriyorum! Çok çalışacağız, Besni’yi hizmetlerin en güzeliyle buluşturacağız. Besni’mize hizmet yolunda “Durmak yok yola Devam” Milletimize hizmet etmek için çıktığımız bu yolda Rabbim utandırmasın!

Şimdiye kadar Besni'mize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı mevcut belediye başkanımıza ve geçmiş belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Besni için yapılan hizmetleri daha iyi bir noktaya taşımak için el ele, gönül gönüle, birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağımızın bilinmesini istiyor, 31 Mart seçimlerinde Ak Parti’mizin hizmetlerinin devamı için siz değerli hemşerilerimden dua ve desteklerinizin devamını diliyorum.

Rabbim yar ve yardımcımız olsun.”dedi.

Editör: Adıyamanlılar Net