Sanal numara veya fake numaraya sanal numara alma denir ve belirli bir fiziksel adresle ilişkili olmayan bir telefon numarasıdır. Sanal bir numara kullanarak tamamen anonim olarak mesaj gönderebilirsiniz. Mesaj gönderdiğiniz kişilerden kimliğiniz gizlenebilir. Kimliği gizli tutmak ve mesajlaşma ve arama gibi hizmetleri gerçek kimlik ile açıklamadan kullanmak için sanal numara kullanılabilir. Kişisel numaranızı vermek yerine mesajlaştığınız kişiye o numarayı vererek mesaj gönderebilirsiniz. WhatsApp fake numara işletmeler ve hizmetler için kullanılabilir.

Fake Numara Nedir?

Sanal veya fake numara alma, bir telefon hattıyla veya telefon servis sağlayıcısıyla ilişkili olmayan ve arayan veya mesaj atan kişinin gerçek kimliğini gizlemek için kullanılan bir telefon numarasıdır. Sahte telefon numaraları genellikle gizli reklamlar oluşturmak, hizmetlere kaydolmak veya anketleri yanıtlamak gibi gerçek telefon numaranızı açıklamak istemediğiniz durumlarda kullanılır. Sahte telefon numaralarının gerçek olmadığını ve meşru amaçlarla kullanılamayacağını unutmamak önemlidir.

Sahte Numaralar Ne İşe Yarar?

İnternetteki kişisel numaraları kaydeden web siteleri, telefon numaranıza sürekli olarak spam mesajlar gönderebilir. Kişisel bilgileriniz satılırsa telefon numaranız sızdırılacaktır. Güvenliğiniz için katılmak istediğiniz web sitesinde veya sms onay uygulamada sanal numara kullanarak doğrulama aşamasını atlayabilirsiniz.

Fake Numara Kullanmanın Faydaları

Sahte numara kullanmanın birçok potansiyel avantajı vardır. Bunları sırasıyla;

Sahte telefon numarası, kişisel numaranızı gizli tutmanıza ve onu yalnızca güvendiğiniz kişilere vermenize olanak tanır.

Sahte telefon numaraları, yeni hesap oluşturma veya alışveriş yapma gibi çevrimiçi işlemlerde yararlı olabilir.

Kişisel numaranızı çevrimiçi etkinliklerinizden ayrı olarak saklamak ek bir güvenlik katmanı sağlayabilir.

Bir işletme işletiyorsanız ikinci bir telefon numarası (sahte numara), kişisel hayatınızı iş hayatınızdan ayırmak için yararlı bir araç olabilir.

Bu, iş-yaşam dengesini korumamıza ve müşterilerle iletişim kurarken profesyonelliği korumamıza yardımcı olur.

Sahte bir telefon numarası yurt dışına seyahat ederken pahalı iletişim ücretlerinden kaçınmak için kullanışlıdır.

Ziyaret ettiğiniz ülkelerin yerel numaralarını alabilir ve bunları memleketinizdeki arkadaş çevreniz ve aileniz ile iletişimde kalmak için kullanabilirsiniz. Sahte telefon numaraları, kısa vadeli bir proje için geçici bir numaraya ihtiyaç duyduğunuzda veya kişisel veya işle ilgili nedenlerden dolayı başka bir numaraya geçmek istediğinizde olduğu gibi çeşitli durumlarda esneklik sağlayabilir.

Fake Numara Alma Uygulamaları

Google Voice, 2009'dan bu yana kullanıcıların kullanımına sunuluyor ancak diğer Google uygulamaları ve web siteleri kadar güncel değil. Google Voice'u kullanarak iPhone veya Android akıllı telefonunuza da numara atayabilirsiniz. Google Voice'a kaydolmak için öncelikle ABD merkezli bir telefon numarası kullanarak kaydolmanız istenecektir. Bundan önce VPN uygulamanızı veya VPN eklentinizi kullanarak yerinizin ABD olarak ayarlanması gerekir.

Bu, Google'ın konumunuzu ABD olarak tanımasına ve işlemi başarıyla tamamlamasına olanak tanır. Aksi takdirde 'Google Voice şu anda ülkenizde kullanılamıyor' ifadesini görürsünüz. O halde sahte bir Google Voice numarası almak için şu adımları uygulamanız gerekir. İlk önce Google Voice web sitesine gidin. Daha sonra Kişisel Kullanım (Kişisel Kullanım) seçeneğine tıklayın ve açılan menüden Web'i seçin. Bir sonraki adım, Gmail hesabınızı kullanarak Google'da oturum açmaktır.

Giriş yaptıktan sonra alan kodunuzu veya şehir kodunuzu girmeniz istenecektir. Burada herhangi bir şehri seçin ve beliren listeden ücretsiz bir Google Voice numarası seçin. Daha sonra, Google'dan 6 haneli doğrulama kodunu almak için telefon numaranızı girmeniz istenecektir. Bu numarayı telefonunuza TextNow uygulamasını (Android | iOS) yükleyerek alabilirsiniz.

Sanal Numaraları Nasıl Kullanılır?

Sanal numaraların kullanımına izin veren bir siteye üye olmanız gerekir. Bu yazılım sayesinde satın almak istediğiniz sanal numaraya gönderilen mobil onay doğrulama kodunu kontrol edebilir. Bu, SMS doğrulama sürecinden geçmek ve üyelik oluşturmak için sahte numara kullanmanıza olanak tanır. Takıldığınız takdirde https://smsonay.org adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Vali Varol, 'Tarım Mükemmeliyet Merkezi'nde incelemede bulundu Vali Varol, 'Tarım Mükemmeliyet Merkezi'nde incelemede bulundu