Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu önemli günde resmi sosyal medya hesabından bir mesaj paylaşarak bu özel günü kutladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajında şu ifadelere yer verdi: "Bugün Türk savunma sanayisinin gurur günlerinden birini daha yaşadık. Millî muharip uçağımız KAAN, bu sabah ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi. Böylece Türkiye, kendi 5’inci nesil savaş uçağını üretme yolunda çok kritik bir aşamayı daha geride bıraktı.

AFAD araçlarına uydu terminali sistemi kuruldu AFAD araçlarına uydu terminali sistemi kuruldu

“Yapamazlar” diyen öz güven fukaralarına, “parçası kalorifer peteğine benziyor” diyen hazımsızlara, ilk andan itibaren KAAN projesini baltalamaya çalışan iş birlikçilere rağmen millî muharip uçağımız, hamdolsun bugün göklerle buluştu.

Dosta güven, düşmana korku salan KAAN’ımızın diğer testlerini de süratle tamamlamak için çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Önümüzdeki dönemde savunma sanayisinde milletimize yeni müjdeler vermeyi sürdüreceğiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu mesajı, Türkiye'nin savunma sanayisindeki başarılarını ve milli teknolojiye olan bağlılığını vurgularken, KAAN projesinin önemini ve Türkiye'nin savunma sanayisindeki ilerlemesini bir kez daha ortaya koydu.

Kaynak : PHA

Kaynak: rss