Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Ankara'da düzenlenen aday tanıtım toplantısında 339 belediye başkan adayını kamuoyuyla paylaştı. Parti, 31 Mart yerel seçimleri için büyük bir iddiayla çıktığı adaylarını belirledi. Bu kapsamda Saadet Partisi'nin Ankara adayı Cafer Güneş, Adıyaman adayı ise Haşim Asnuk oldu.

Seçimlere doğru yaklaşılırken, partiler adaylarını bir bir açıklıyor. Saadet Partisi de 339 belediye için belirlediği adaylarını kamuoyuyla paylaştı. Genel Başkan Temel Karamollaoğlu liderliğindeki parti, Ankara ve Adıyaman dahil olmak üzere Türkiye genelinde birçok il ve ilçede belediye başkan adaylarını belirledi.

Adıyaman'da Saadet Partisi'nin adayı olarak uzun süredir il başkanlığı görevini yürüten Haşim Asnuk'un seçilmesi, muhalefet partilerinin ittifak ya da seçim işbirliği konusunda ortak bir adayda anlaşamadıkları şeklindeki görüşleri pekiştirdi. Bu gelişme, yerel seçim sürecinde partilerin aday belirleme stratejilerine dair kamuoyundaki ilgiyi artırdı.

CHP Lideri Özel: Ötekileştirenler değil ötekinin hakkını savunanlar kazanacak CHP Lideri Özel: Ötekileştirenler değil ötekinin hakkını savunanlar kazanacak

Kaynak : PHA

Kaynak: rss