Kahta İlçe Müftülüğü'nün öncülüğünde Gazze'ye yönelik yardım amacıyla düzenlenen özel sanat sergisi Kahta'da kapılarını açtı. Etkinlikte sanatseverler Gazze'ye duydukları duyarlılığı sanatın gücüyle birleştirerek sergiyi ziyaret etti. Sergi, sanatseverler tarafından yoğun ilgiyle karşılanırken, ziyaretçiler hem sanatın güzelliklerini hem de Gazze'ye yapılan bu anlamlı katkıyı bir arada tecrübe etme fırsatı buldular. Çeşitli sanat alanlarından gelen eserler, Gazze'nin yaşadığı zorluklara dikkat çekerken, umudu ve dayanışmayı da simgeliyor.
Sergiye katkı sunan birçok sanatçı, eserleriyle Gazze'ye destek mesajlarını aktardılar. Sergide, Hattat Mahmud Şahin, Hattat Halil Karaca, Hattat Emre Özdemir, Doç. Dr. Ebubekir İnan, Hattat Ömer Taş, Hattat Ramazan Taştan, Hattat Şerife Ergen, Hattat İbrahim Akgün, Abdülhamid Özçelikel, Hattat Hüseyin Seyhan Fidan, Ebru Sanatçısı Ahmet Çevik, Adıyaman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden Öğr. Gör. Büşra Kuruçay, Dr. Öğr. Üyesi Semih Çınar, Öğr. Gör. Mehmet Demiralp, Hattat Mehmet Bayram ve Ebru Sanatçısı Mustafa Erkan gibi isimlerin eserleri sergilendi. Sergide ebru, hüsn-i hat, bakır kakma, filografi, yağlı boya ve baskı gibi çeşitli sanat alanlarından gelen eserler yer alıyor.
Serginin açılışında konuşan Kahta Müftüsü Rıfat Çevik, Gazze'ye yönelik bu destek etkinliğinin önemine vurgu yaptı. İnsani yardımın ve dayanışmanın önemini belirten Çevik, sanatın birleştirici gücüyle yapılan yardımların daha da anlamlı hale geldiğini ifade etti.
Kahta Müftülüğü öncülüğünde düzenlenen bu anlamlı etkinlik, sanatın ve insanlığın sınırlarını aşarak, umudu ve dayanışmayı bir araya getiriyor. Bu etkinlikle, Gazze'deki drama sessiz kalanları cesaretlendirerek sanatın gücü ile tepki göstermeleri için bir örnek teşkil etmesi hedeflenmektedir.
Sergi, Kahta Müftülüğü Çok Amaçlı Salonu’nda 20 Şubat’a kadar 10.00 - 20.00 saatleri arasında ziyarete açık olacağı bildirildi.
 

Zini Abdullah Aslan Anaokulu miniklerinden “Ramazan Kolisi” kampanyası Zini Abdullah Aslan Anaokulu miniklerinden “Ramazan Kolisi” kampanyası

Kaynak : PHA

Kaynak: rss