Çocuk diş hekimi genel olarak çocuklar için diş tedavileri, süt dişleri ve diş çürüğü gibi işlemlerle ilgilenmektedir. Ağız ve diş sağlığı konusunda tedavi edici yöntemlerin yanı sıra önleyici yöntemler de uygulanmaktadır. Diğer diş hekimlerine göre çocuk diş hekiminin en ayırıcı özelliği süt dişlerinin korunmasına yönelik işlemler ve diş çürüğü oluşumunun engellenmesini sağlamaktır. Aynı zamanda diş kayması durumlarını da kontrol altına alırlar.

Diş hekimi kliniği, hijyen koşullarına uygun olup, çocukların korkusunu yenen alanında uzman hekimlerin mesleklerini icra ettiği yerlerdir. Çocuğunuz için diş hekimi seçerken mümkün olan en iyi diş hekimine danışmak isteyebilirsiniz. Peki çocuk diş hekimi seçerken nelere dikkat edilmeli?

·       Deneyim

Çocuklarınız için hekim seçiyorsanız öncelikle deneyim ve uzmanlık alanlarına dikkat kesilebilirsiniz. Referanslarını inceleyerek sağladığı hizmetleri inceleyebilirsiniz. Kliniklerin web sitelerine göz atarak sağladığı hizmetleri rahatlıkla görebilir, bu alandaki çalışmalarını inceleyebilirsiniz.

·       Klinik Bilgisi ve Konum

Diş hekimi kliniği hakkında bilgi almanız da seçim yapmanız için oldukça önemlidir. Klinikte çocukların ilgisini çekebilecek ne tür materyaller bulunuyor, kliniğin konumu ne gibi sorularınız bulunuyorsa bunlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

·       Sunulan Hizmetler

Diş hekimi seçimi yaparken dikkat edeceğiniz bir diğer faktör şüphesiz sunulan hizmetlerdir. Örneğin diş fırçalama eğitimi, genel diş sağlığı takibi, diş sağlığının korunması için beslenme alışkanlığı gibi çeşitli hizmetlerin verilip verilmediğini araştırabilirsiniz.

·       Sigorta

Diş hekiminin sigorta ağınızda bulunup bulunmadığı da dikkat edilmesi gereken meseleler arasındadır. Bu hususun tedaviye ve maliyete etkisi bulunmaktadır. Sigorta durumunun sağladığı avantajlardan da yararlanabilmeniz söz konusudur.

Özel tiyatrolara 'Kumbara Sende' desteği Özel tiyatrolara 'Kumbara Sende' desteği

·       Pedodontist

Pedodontist araştırması çocuk için diş hekimi arayışında yine önemli faktörlerdendir. Pedodontistler diş gelişimi ve tedavisinin yanı sıra çocuğa yaklaşım ve çocuk psikolojisi ile ilgili bilgi sahibi kişilerdir. Çocuğunuzda herhangi bir diş fobisi bulunuyorsa pedodontistler bu alanda oldukça başarılı sonuçlar elde ederler.

Diş Hekimi Tavsiyeleri      

Çocuklar için diş hekimi tavsiyeleri de bu süreçte yol gösterici olabilmektedir. Çünkü yetişkinlere göre çocuklar bu konuda daha hassas tepkiler gösterebilmektedir. Öncelikle çocuğunuz tedavi için geri adım atıyor ve çeşitli korku reaksiyonları gösteriyorsa ebeveynleri olarak onlara yol gösterici olmalısınız. Daha sonrasında ise sürecin rahat geçirilmesini istiyorsanız Çocuk diş hekimi izmir kliniğine gelerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Alanında uzman ve güler yüzlü ekip sayesinde çocuğunuz bu süreci rahat atlatacak ve korkularını yenecektir. Diş hekiminin uyguladığı metotlar sayesinde çocuğunuz klinikte huzursuz olmayacak ve hekim ile rahatlıkla diyalog haline girebilecektir. Yukarıda verilen kliniğin önemi de bu hususta belirleyici etken olacaktır. Çocuğunuz kendini hastane ortamından daha çok ev konforunda hissedecek, personel yaklaşımlarıyla rahat bir hal alacaktır. Sizler de İzmir diş hekimi arayışındaysanız iletişime geçerek ya da kliniğe gelerek ön görüşme sağlayabilirsiniz.