Kız kardeşini ve eniştesini öldürüp ardından intihar etti Kız kardeşini ve eniştesini öldürüp ardından intihar etti

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Çarşı Mahalle bekçileri tarafından sabaha karşı Hanımın Çiftliği Mahallesi Elmasuyu Caddesi üzerinde 2 şüphelinin çapa motorunu iteleyerek ilerlediklerini fark etti. Bekçilerin incelemesinin ardından . F.B. ve H.B.T., çelişkili cevaplar verince Battalgazi Polis Merkezi Amirliğine götürüldü. Emniyette yapılan sorgulamada çapa motoru B.K'ya ait olduğu ve bahçeden çalındığı tespit edildi.
Öte yandan F.B. yaklaşık 1 ay önce Orduzu Mahallesi Gelinciktepe TOKİ konutlarında Y.B'ye ait evin önünden çalınan başka bir çapa motorundan dolayı geçmiş tarihte tekrar yakalandığı ve şüpheli polis merkezindeki ifadesinde motoru A.E.K. isimli şüpheliden aldığını bunun sözleşmesinin olduğunu beyan etmesi üzerine şahısın emniyetteki işlemlerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldığı tespit edildi.
Her iki konuyu da değerlendiren Battalgazi Polis Merkezi Suç Araştırma ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerince yapılan çalışmada sözleşmede ismi geçen A.E.K'nin Bursa'da ikamet ettiği yüzde 80 oranında otizmli birey olduğu ve hiçbir şekilde Malatya'da birisiyle bağlantısının olmadığı tespit edildi. Ailenin alınan beyanında özetle kimlik bilgilerinin başkaları tarafından ele geçirildiği hırsızlık olayında da kullanıldığı tespit edilmesiyle çapa hırsızlığı yapan ve otizmli vatandaşın kimlik bilgilerini kullanan F.B. ve H.B.T., çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 

Kaynak : PHA

Kaynak: rss