Başkan Bayraktar uyardı: Çiftçilerimizin bir yıllık emeği bir kıvılcımla kül olmasın  - Videolu Haber Başkan Bayraktar uyardı: Çiftçilerimizin bir yıllık emeği bir kıvılcımla kül olmasın - Videolu Haber

AGC toplantı salonunda gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan AGC Başkanı Zeki Dişkaya, yönetim olarak konunun takipçisi olacaklarını belirterek, konteyner kentlerde yaşanan bu sorunlara her gün bir yenisi eklendiğini belirterek, olayı gerçekleştirilenlerin en ağır cezayı almasını istedi.
Gazetecilere açıklamada bulunan Başkan Dişkaya,"Sayın basın mensubu arkadaşlarım bilindiği gibi yaklaşık 70 bin kişi Konteynır Kentlerde yaşıyor. Her Konteynir Kent bir ilçe kadar önümüz kış ve zor geçecek gibi şimdiden alınması gereken tedbirler alınmalıdır. Geçen konteynır kentte sözde yönetici tarafından basın mensubu arkadaşımıza ve eşine karşı kabul edilemez tavrı fiziksel şiddete varan tavrını şiddetle kınıyorum. Bu kişi hakkında yetkililerimizin gerekli adımı atmalarını bekliyoruz. Bu genel bir sorun haline gelmemeli ve bu devasa yerleşkelere acilen profesyonel yöneticiler atanmalı, güvenlik kameraları kurulmalı güvenliği teminat altına alınmalıdır. İnsanca bir talebe görevlilerin böyle yanıt vermesi engellenmelidir. Ayrıca; Konteyner Kentlerde çok sıkı disiplinli bir şekilde incelenmeli evi hasarsız olup konteyner işgal edenlere dönük valilikçe yayınlanacak bir genelgeyle 1 hafta içerisinde bu durumda olanların konteynırı terk etmeleri, aksi halde aylık 10 bin TL ceza elektrik sarfiyatı parası alınacağı beyan edilip herkese duyurulmalıdır. Evine gitmeyip işgal edenler süratle boşaltılmalı. Bu işlem tavizsiz yapılmalıdır. Boşalan yerlere mağdur insanlar alınmalı kiracılar buraya alınmalıdır. Milletvekillerimize çağrımız: 4 vekilimiz ayda bir ilimizde halkla sivil toplumla bir araya gelmeli yapılanları ve yapılacakları kamuoyuna anlatmalıdır. Çünkü devletimizin hükümetimizin yaptıkları yapacakları halka tam iletilemiyor. Buda halkta gerginliğe sebep oluyor. Birde ilk 100 gününü ve ilimize yapılanların genel durumun değerlendirileceği bir program düşünüyoruz."dedi.
Gazeteci Cansel ise konuya müdahil olanların bir an önce cezalandırmasını isteyerek yetkilileri göreve davet etti.
 

Kaynak : PHA

Kaynak: rss