“Teknoloji Destekli Zenginleştirilmiş Sesli Okuma Etkinliklerinin Etkililiğinin Değerlendirilmesi” başlıklı proje kapsamında depremden etkilenen okul öncesi dönem çocukların psikososyal gelişimlerini desteklemek için tasarlanacak teknoloji destekli ve zenginleştirilmiş etkileşimli sesli okuma etkinliklerinin (TD-ZESO) etkililiği incelenecek.
Projede; Adıyaman Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Rabia Özen Uyar, Dr. Öğr. Üyesi Filiz Aydemir, Türkçe Öğretmenliği Bölümünden Dr. İbrahim Doyumğaç, Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Saadin Oyucu, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden Doç. Dr. İsa Yücel İşgör ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Hatice Dağlı araştırmacı olarak görev alırken, University of Arkansas’tan Dr. Mehmet Gültekin yurt dışı araştırmacı olarak projeye destek verecek. 
Proje, 06.02.2023 tarihinde yaşanan Kahramanmaraş-Pazarcık merkezli depremlerden en fazla etkilenen Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş illerinde yürütülecek olup, çalışma grubunu bahsi geçen illerde ikamet eden ve okul öncesi eğitim kurumuna devam eden 36-72 aylık çocuğu olan depremzede ebeveyn-çocuk ikilileri oluşturacak. 
Projede ayrıca, lisans ve lisansüstü bursiyerlerin de görev alacağı bildirildi.

Rotary’den eğitime tam destek Rotary’den eğitime tam destek

Kaynak : PHA