Tutdere, Adıyamanlı seçmenlerden destek isteyerek, 2018 yılından bu yana Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Adıyaman'ı temsil ettiğini belirtti. Açıklamasında, Adıyaman'ın haklarını ve hukukunu savunduğunu vurgulayan Tutdere, deprem gibi zor zamanlarda halkının yanında olduğunu dile getirdi.

Tutdere'nin açıklaması şu şekilde:

"İsrail'in üslerimizi ve hava sahamızı kullanmasına izin verilmemeli" "İsrail'in üslerimizi ve hava sahamızı kullanmasına izin verilmemeli"

“Sevgili Adıyamanlı hemşehrilerim;

2018 yılından bu yana desteğinizle, verdiğiniz o kıymetli oylarla Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde, bu kutsal çatı altında Adıyaman'ın, sizin sesiniz oldum. Adıyaman'ımızın hakkını, hukukunu sonuna kadar savundum. Depremde, afette, en zor zamanda halkımın sesi oldum, halkımın yanında durdum, sizlerle birlikte oldum. Şimdi yeni bir yola çıkıyoruz, bir yolun başlangıcındayız. 31 Mart seçimlerinde Adıyaman Belediye Başkan Adayı olarak huzurlarınızda olacağım. Kentimize sahip çıkma zamanı. Hepinizi bu mücadeleye davet ediyorum. Birlik beraberlik içerisinde mutlaka şehrimizi yeniden ayağa kaldıracağız. Hepinizi seviyorum, hepinize güveniyorum. Şimdi Adıyaman zamanı! Şimdi memlekete sahip çıkma zamanı.”

Kaynak : PHA

Kaynak: rss