Dr. Tosun: Ölmek istemiyoruz  - Videolu Haber Dr. Tosun: Ölmek istemiyoruz - Videolu Haber

Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı 112 Acil Sağlık Hizmetleri tarafından 2 istasyona ek olarak kışın hava şartlarının olumsuz geçtiği Diyarbakır sınırında yer alan Gölyurt (Tillo) köyünde 1 istasyon daha kurarak istasyon sayısını 3'e çıkarttı.
Kırsalda bulunan köylere hızlı ulaşmak için 3'üncü istasyonu hizmete koyduklarını belirten Adıyaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan Öz, Etkili müdahale yapabilmek amacıyla Gerger ilçesinde 3'üncü bir istasyonu daha hizmete koyduklarını belirtti.
Vatandaşların sağlık alanında daha kaliteli, etkin ve hızlı hizmet almaları için gayret gösterdiklerini belirten Sağlık Müdürü Öz,"Gerger ilçemize bağlı Gölyurt (Tillo) köyümüzde kurulan ve 24 saat esasıyla hizmet verecek olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu civar Köylerde meydana gelebilecek vakalara çok daha kısa bir sürede müdahale etme imkânı bulacağız. İlçemizde acil sağlık hizmetlerinin ulaşılabilir, kaliteli, süratli ve verimli sunulabilmesi için sağlık kahramanlarımız özverili bir şekilde çalışmalarına devam ediyor" dedi.
 

Kaynak : PHA