Besni'de 'Organ Bağışı Haftası' standına yoğun ilgi Besni'de 'Organ Bağışı Haftası' standına yoğun ilgi

 Cumhuriyetin 100’ncü, Besni Eğitim Bayramının 25’nci yılı dolayısıyla Eğitim Bayramının "Cumhuriyet" temalı olacak olması nedeniyle ayrı bir önemi olduğuna değinen BEV Başkanı Şaban Çağıran; Başkan Yardımcısı Erdal Teknikel, Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Emre, Neşet Aytekin, Bülent Temel, BEV Genel Sektreteri Tülay Kurtlugil ve BEV Besni Temsilcisi Hayati İşitmen’le  Birlikte Besni’de tüm STK temsilcileriyle beraber bayram hazırlıkları konusunda toplantı yaptıklarını belirtti. 
Şaban Çağıran, Eğitim Bayramında bayrağı eline alan herkesi Cuma sabah yapılacak Cumhuriyet ve Eğitim Bayramı yürüyüşüne ve panellere katılıma davet ettiklerini, ayrı gayrı olmadan herkesi bir arada görmek istediklerini ifade etti. 
Çağıran, tüm konukların "Cumhuriyet" temasına uygun bir şekilde seçildiğini, birbirinden değerli konuklar olduklarını, Besni’nin sorunlarının ve çözüm yollarının da masaya yatırılacağını, somut çözümler üretmek ve Besni’ye değer katacak bir şeyler yapmak gerektiğini, bu nedenle panellere tüm STK’ların katılmalarını beklediklerini dile getirdi. BEV Başkan Yardımcısı Erdal Teknikel de yaptığı açıklamada, depremde yaşanan kayıplarımız dikkate alınarak, Besni’nin tüm acılarını paylaştıklarını, bu yıl müzik-eğlence yapmama kararı aldıklarını, bunun yerine Yönetmen Orhan Uslu’nun yönettiği “Çeled Uşaklar” adlı tiyatro sergileme kararı aldıklarını söyledi. Bayram hazırlıkları için Besni’ye gelen heyet çalışmalarını tamamladıktan sonra Besni’den ayrıldı.
 

Kaynak : PHA