ODA TV'de, İYİ Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale hakkında çıkan haber için "Düzmece ve yalan" değerlendirmesinde bulunan Akşener, "Bu konuyu yalanladık ama bugün bir başka Youtube kanalında iş Ümit Özlale'nin istifa edeceğine kadar götürülmüş. Bu konularla ilgili mahkemeye müracaat ettik. Biraz önce Ümit Özlale ile de konuştum. O da yalanlıyor." dedi. "Partimiz bu tür operasyonel davranış biçimlerine alıştı. Bu işlemlere ilişkin bendeki tecrübe Sayın Cumhurbaşkanı'nda bile yok" diyen Akşener, "Ben alışkınım ama korkunun ecele faydası yoktur. İYİ Parti bu seçimlerde hür ve müstakil kararıyla Türkiye genelinde kimsenin beklemediği bir sonuç alacaktır. İYİ Parti kuruluş ayarları çerçevesinde 2028'de hem iktidar olacak hem de işaret ettiği kişi cumhurbaşkanı seçilecektir" şeklinde konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Erzurum'daki teşkilat buluşmasında yaptığı konuşmada "DEM'li kafalılar Meclis'te 'Sayın Öcalan' diye konuşuyor. DEM'li kafalılardan oy bekleyen demlenmişler ise karşılarında hazır olda duruyor. Biz ne onlardan ne de diğerlerinden olacağız" dedi. Üçüncü yol vurgusu da yapan Akşener, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ise Canan Uçar'ın adaylığını ilan etti.

Erbakan: 28 Şubatçıların affedilmesinin zamanlaması bize manidar geliyor Erbakan: 28 Şubatçıların affedilmesinin zamanlaması bize manidar geliyor

Haber: Adıyamanlılar net

Editör: Adıyamanlılar Net