Başkan Turanlı: Arama kurtarma aracımızı belediyemize kazandırdık Başkan Turanlı: Arama kurtarma aracımızı belediyemize kazandırdık

6 Şubat Kahramanmaraş'ın Elbistan ve Pazarcık ilçelerinde meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerde 11 ilin içerisinde ağır yıkıma neden olan iller arasında yer alan Adıyaman'da Kuyumcular Derneği tarafından alınan kararla 6 Şubat depreminin 1. Yıldönümünde depremde hayatını kaybedenlerin anısına işyerlerini bir gün açmama kararı aldılar.
6 Şubat depreminde hayatını kaybedenlerin anısını depremin 1.yıldönümü nedeniyle işyerlerini bir gün açmayacaklarını duyuran Adıyaman Kuyumcular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Toprak,"Kahramanmaraş merkezli meydan gelen 6 Şubat depreminde 11 ilin arasında yer alan ve ağır yıkıma neden olan Adıyaman'da enkazda hayatını kaybedenler için Kuyumcular Derneği Yönetimimiz tarafından hayatını kaybedenler anısına işyerlerimizi bir gün açmama kararı aldık. Faaliyet gösteren kuyumcular olarak 6 Şubat depreminin 1. Yıldönümünde kapatma kararı almış bulunmaktayız. Tüm esnaflarımızı hayatını kaybedenlerinin anısına bir gün işyerlerini açmamaya davet ediyoruz. Halkımızın bilgisine sunar, vefat eden vatandaşlarımızı rahmet ve duayla anıyoruz."dedi.
 

Kaynak : PHA

Kaynak: rss