Yücel, Erdoğan'ın önceki vaatlerini hatırlatarak, faiz artışına ve enflasyonun yüksek seyrine vurgu yaptı. Faizlerin yüzde 8,5 iken enflasyonun yüzde 45,5 olduğu bir ortamda, hükümetin ekonomik politikalarını eleştirdi. "Faiz sebep, enflasyon sonuç" gibi ifadelerle bilinen Erdoğan'ın, ülkenin ekonomik durumunu olumsuz etkilediğini savundu.

Ayrıca, ekonomik sıkıntıların dar gelirli vatandaşları zor durumda bıraktığını belirten Yücel, vatandaşların borçlanarak hayatlarını idame ettirmeye çalıştıklarını ve bu durumun icra dosyalarında ciddi bir artışa neden olduğunu ifade etti. Borçların artmasının yanı sıra, enflasyonun da vatandaşları olumsuz etkilediğini ve temel tüketim ürünlerinin fiyatlarının yükseldiğini vurguladı.

Emeklilere yönelik yapılan düşük zam oranlarını eleştiren Yücel, en düşük emekli maaşının asgari ücret kadar olması gerektiğini savundu. Ayrıca, ekonomik sorunların yanı sıra sağlık sistemine de değinen Yücel, çöken sağlık sistemi ve randevu alamama sorunlarına dikkat çekti. Sağlık sistemindeki sorunların vatandaşları olumsuz etkilediğini ve hükümetin bu konuda yeterince önlem almadığını belirtti.

Deniz Yücel açıklamasında, hükümetin ekonomik ve sağlık alanında aldığı kararların ülkenin itibarını zedelediğini ve halkın zarar gördüğünü ifade ederek, "Artık yeter" çağrısında bulundu.

Deniz Yücel, CHP Parti Sözcüsü olarak yaptığı açıklamada, Türkiye'nin ekonomik ve siyasi sorunlarına dikkat çekti. Yücel, özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz ve enflasyon politikalarını eleştirdi ve ülkenin ekonomik durumunu olumsuz etkilediğini savundu.

Açıklamada ayrıca, hükümetin emeklilere yönelik düşük zam oranlarını eleştiren Yücel, en düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesinde olması gerektiğini vurguladı. Ekonomik sıkıntıların dar gelirli vatandaşları olumsuz etkilediğini belirten Yücel, borçların artışına ve icra dosyalarının çoğalmasına dikkat çekti.

Sağlık sistemindeki çöküşü de değerlendiren Yücel, hükümetin sağlık politikalarını eleştirerek, vatandaşların eczanelerde ilaç bulamaması ve sağlık hizmetlerine erişimde yaşanan sorunları dile getirdi.

Ayrıca, İzmir Valiliği'nin parti lideri Özgür Özel'e vermediği izni AKP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ'a vermesini eleştiren Yücel, çifte standart uygulandığını savundu.

Deniz Yücel, Diyanet'in ilkokul öğrencilerine yönelik başlattığı "Genç Gönüller, Çocuk Gönüllerle Buluşuyor" projesini de eleştirdi. Yücel, bu projenin laik eğitim sistemine zarar vereceğini iddia ederek, çocukların dini etkinliklere çekilmeye çalışılmasını kınadı.

Uğur Mumcu ve İsmail Cem gibi önemli isimleri rahmetle anan Deniz Yücel, siyasette ve ülkede yaşanan gelişmelerle ilgili endişelerini ve eleştirilerini dile getirdi.

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, açıklamalarında önce ülkedeki siyasi cinayetleri eleştirdi. Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan gibi isimlerin namertçe suikaste kurban gitmelerini kınayarak, bu tür olayların mertçe olamayacağını ifade etti. Ayrıca, Sinan Ateş'in sokak ortasında katledilmesinin üzerinden geçen bir yılın ardından hâlâ failin belli olmadığını ve meçhul olduğunu söyledi. Deniz Yücel, suikastın arkasındaki güçlü isimlerin ve siyasi uzantıların bilindiğini iddia etti ve AKP'nin adalet sistemi konusundaki eleştirilerini dile getirdi.

Yücel, parti içindeki gelişmelere de değindi. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin istifası konusunda henüz bir bilgi almadıklarını belirtti. Ancak İlgezdi'nin partiden istifa ettiğini ifade etti.

Ayrıca, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile Mezitli ve Konyaaltı Belediye başkan adaylarının adaylıklarını geri çekecekleri yönündeki iddiaları reddetti ve böyle bir gündemin MYK toplantısında yer almadığını söyledi.

Deniz Yücel, CHP'nin, TBMM'de temsil edilen her siyasi partiyle görüşebileceğini ve DEM Parti ile görüşmelerin demokrasinin bir gereği olduğunu belirtti. Ancak DEM Parti'nin kendi tercihlerini yapma hakkına sahip olduğunu ifade etti.

Son olarak, İzmir ve ilçe adaylarının belirlenmesi konusunda henüz bir karar alınmadığını ve CHP'nin İzmir ile ilgili herhangi bir çatışma veya çekişme yaşamadığını dile getirdi.

Tutdere:  Sandığa gitmek sizden hizmet bizden Tutdere: Sandığa gitmek sizden hizmet bizden

Kaynak : PHA

Kaynak: rss