Malatya'nın kırsal mahalleleri ve yüksek rakımlı ilçelerinde karla mücadelede 7/24 esasına göre çalışan belediye ekipleri, vatandaşların güvenli ve sorunsuz bir şekilde ulaşımlarını sağlamak adına büyük bir özveriyle çalışıyor.

Özellikle kar yağışının etkili olduğu bölgelerde kaldırımlarda temizlik ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdüren ekipler, Malatya merkezindeki kar yağışının neden olduğu olumsuz etkileri en aza indirmek amacıyla titizlikle hareket ediyor.

Kök Hücre Tedavisi Nedir? Kök Hücre Tedavisi Nedir?

Şu an itibariyle Akçadağ İlçesi'nde 6, Darende İlçesi'nde ise 15 olmak üzere toplamda 21 mahalle yolunun kar yağışı nedeniyle kapalı olduğu belirtiliyor. Bu bölgelerdeki ulaşımın sağlanabilmesi için Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yoğun bir çaba sarf ederek karla mücadele çalışmalarını hızlandırıyor.

Belediye ekipleri ayrıca, kar yağışı sebebiyle yolda kalan vatandaşların araçlarına yardımcı olma konusunda da aktif rol alıyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin bu özverili çalışmalarıyla, kış şartlarında oluşabilecek ulaşım sorunları en aza indirilmeye çalışılıyor.

Kaynak : PHA

Kaynak: rss