MEB'den 'Aile Okulu' projesine yoğun ilgi MEB'den 'Aile Okulu' projesine yoğun ilgi

Yeni akademik yılında 30 kişilik kontenjan ile eğitim-öğretime devam edecek olan Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü için düzenlenen özel yetenek sınavına Türkiye’nin değişik illerinden 520 öğrenci adayı başvuru yaparken, sınava 190 aday katıldı. 
İnternet üzerinden gerçekleştirilen ön kayıt işleminin ardından yapılan özel yetenek sınavında, aday öğrenciler yetenekli elleriyle hünerlerini sergilediler. 
“Desen” ve “İmgesel Çizim” olarak tek aşamalı gerçekleştirilen özel yetenek sınavında öğrenci adayları kıyasıya yarıştılar. 
Jüri başkanlığını Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Alagöz’ün yaptığı sınavda, Doç. Dr. Bayram Dede ve Dr. Öğr. Üyesi Nurullah Atalay da yer aldı. 
Özel yetenek sınavı sonunda ADYÜ Güzel Sanatlar Fakültesi için YÖK tarafından belirlenen 3’ü engelli toplamda 30 kişilik öğrenci kontenjanın tamamı doldu. 
Sınav sonrası konuşan Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Alagöz, sınava katılan tüm öğrenci adaylarına teşekkür ederek, “Sınavımız şeffaf bir şekilde yapılmıştır. Jüri üyeleri isimleri görmeden değerlendirme yapmışlardır. Şimdiden yeni öğrencilerimize hoş geldiniz diyor, hepsine başarılar diliyorum.” dedi.

 

Kaynak: PHA