Depremzede vatandaşlar,"Depremde benim evime az hasarlı verildi. Depremin yıkamadığı evimi firma başıma yıktı. 4 tane çocukla şu anda ortada kalmış durumdayım. Bu ülkenin vatandaşı değil miyiz? Haklarımız yok mu"diye isyan etti.
CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Adıyaman’ın Yunus Emre Mahallesi’nde depremin ardından ağır hasarlı raporu verilen binalardaki yıkım işlemi sırasında hukuk dışı işler yapıldığını ifade etti. 
Mahalledeki vatandaşlar sorununu dinledikten sonra değerlendirmede bulunan Tutdere, bölgede binaların yıkılıp yerinde ayrıştırma yapıldığını belirterek, ekiplerin özensiz çalıştığını da ifade etti. 
Tutdere,"Hasarsız çıkan evi özensiz çalışma nedeniyle yıkmış durumdalar. Burada vatandaşın çocuklarıyla beraber oturduğu evi başına yıkmışlar” diyerek, ayrıştırma çalışmaları sırasında hasarsız bir eve zarar verildiğini anlattı.
“4 tane çocukla ortada kaldım”
Tutdere’nin sorununu dinlediği vatandaşlar ise "Depremde benim evime az hasarlı verildi. Sistemde az hasarlı görünmüş. Depremin yıkamadığı evimi firma başıma yıktı. 4 tane çocukla şu anda ortada kalmış durumdayım. Bu ülkenin vatandaşı değil miyiz? Haklarımız yok mu? Bizim haklarımızı savunacak kimse yok mu? Yeter artık. Sulama yapılsın, zehirleniyorum. Deprem beni öldüremedi, beni kanser edip öldürecekler" dedi.
 

Kaynak : PHA

Ali Babacan, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’u ziyaret edecek Ali Babacan, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’u ziyaret edecek

Kaynak: rss