Yaz aylarının birlikte özellikle sivrisinek ve karasinek gibi haşerelerin sayısında artış yaşanmaktadır. Bu haşerelerin neden olduğu rahatsızlıkları gidermek amacıyla Adıyaman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, yoğun bir ilaçlama çalışması yürütmektedir.
Gece gündüz kesintisiz bir şekilde devam eden ilaçlama çalışmaları, konteyner kentlerden, toplu yaşam alanlarından potansiyel üreme noktalarına kadar geniş bir alanda gerçekleştiriliyor. Yetkililer, ilaçlama çalışmalarıyla ilgili olarak şunları dile getirdi: "Sıcakların artmasıyla birlikte özellikle sivrisinek ve karasinek gibi haşerelerin sayısında belirgin bir artış gözlemledik. Bu artışın önüne geçmek ve halkımızın rahat bir yaz geçirmesini sağlamak amacıyla, 7 gün 24 saat kesintisiz olarak ilaçlama çalışmalarımıza devam ediyoruz."
Vatandaşlar, başlangıçta haşere sayısının oldukça fazla olduğunu ancak Belediye'nin yoğun çabalarının sonuç verdiğini ve haşere sayısının azaldığını belirttiler. Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç'a teşekkürlerini ileten vatandaşlar, ilaçlama çalışmalarının olumlu etkilerini gözlemlediklerini ifade ettiler.
 

Adıyaman'da forklift yaşlı adama çarpıp kaçtı! Adıyaman'da forklift yaşlı adama çarpıp kaçtı!

Kaynak : PHA