5 Şubat 2024 tarihinde sorumluluk alanındaki okullarda gerçekleştirilen uygulamalar kapsamında çeşitli tedbirler hayata geçirildi.

Bu önlemler çerçevesinde, özellikle "Okullar ve Çevresinin Güvenli Hale Getirilmesi" odaklı uygulamalar yapıldı. Okulların giriş ve çıkış saatlerinde gerçekleştirilen uygulamalar sonucunda:

8 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari tutuklandı 8 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari tutuklandı

377 şahıs, 76 araç, 11 servis aracı sorgulandı. Yapılan sorgulamaların ardından, 1 servis aracına cezai işlem uygulandı. Ayrıca, okul ile ilgisi olmayan kişiler, okulların çevresinden uzaklaştırılarak, okul çevrelerinin güvenli hale getirilmesi sağlandı.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü, öğrenci ve personelin güvenliğini ön planda tutarak, eğitim kurumlarının çevresindeki güvenlik önlemlerini etkin bir şekilde uygulayarak toplumun huzur ve güvenliğine katkı sağlamaya devam ederken, bu tür operasyonlar, öğrencilerin eğitim ortamında güvenli bir şekilde bulunmalarını sağlamak adına önemli bir rol oynuyor.

Kaynak : PHA

Kaynak: rss