Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İzleme ve Değerlendirme Koordinasyon Kurulu Toplantısı Adıyaman Valisi Dr. Osman Varol başkanlığında yapıldı.

Toplantıda kadına yönelik şiddetle mücadelede 2023 yılında yapılan faaliyet ve çalışmalar hakkında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından bir sunum yapıldı.

Vali Dr. Orman Varol toplantıya ilişkin yaptığı açıklamada, "Bizler merhamet medeniyetinin evlatlarıyız. Zengin medeniyetimizin ihya ve inşasında en az erkekler kadar kadınlarımızın da rolü ve emeği çok büyüktür. Bizim değerlerimizin, gelenek-göreneklerimizin, tarihimizin ve sosyal hayatımızın temel dinamiğini kadına saygı oluşturur. Bizim medeniyetimiz toplumun temel taşını oluşturan kadına yönelik her türlü şiddet ve baskıyı red eder. Kadına yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla düzenlenen toplantımızın toplumumuzun her kesiminde farkındalık oluşturmasını ve bu yönde yapılacak çalışmalara ışık tutmasını temenni ediyoruz." dedi.

Kaynak : PHA

Mehmet Demir: Öğretmenevinin bahçesinin genişletilmesini talep ediyoruz Mehmet Demir: Öğretmenevinin bahçesinin genişletilmesini talep ediyoruz

Kaynak: rss