Törene, Adalet Bakanı Tunç'un yanı sıra Adıyaman Valisi Osman Varol, AK Parti Adıyaman Milletvekilleri, Besni Kaymakamı Çağlar Partal, Belediye Başkanı Eyyup Mehmet Emre, Adıyaman Barosu Başkanı Bilal Doğan, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Mehmet Kelleş, kurum amirleri ve vatandaşlar da iştirak etti.

Besni ilçesi Ali Erdemoğlu Mahallesinde 6 bin 246 metrekare inşaat alanına sahip olacak Adalet Sarayı, zemin + 4 kat olarak planlanmıştır. Sarayın içinde 5 duruşma salonu, 7 hakim ve 10 savcı çalışma odası, icra müdürlüğü ve müracaat savcılık birimleri bulunacak.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, temel atma töreninde yaptığı konuşmada, hakim ve savcıların yetiştirilmesi sürecine vurgu yaparak, yeni dönemde yapılacak sınavlar ve eğitimlere değindi. Hakim ve savcı adaylarının teori ve uygulama noktasında daha donanımlı hale getirilmesinin yargının doğru kararlar almasında önemli bir etken olduğunu belirtti.

Törenin sonunda Adıyaman Valisi Osman Varol, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'a 1937 Besni Cumhuriyet Bayramı kutlamalı bir tablo hediye etti. Ardından, dualar eşliğinde Besni Adalet Sarayı'nın temel atma töreni gerçekleştirildi.

Başkan Adayı Ela Çokgören Adaylıktan Çekildi Başkan Adayı Ela Çokgören Adaylıktan Çekildi

Kaynak : PHA

Kaynak: rss