Teknolojinin ve mühendisliğin her gün farklı gelişmeler kaydetmesi hayatımızda büyük kolaylıklar sağlamamıza yol açıyor. Yine toplumumuzda bulunan engelli bireylerin hayatlarını daha rahat bir şekilde sürdürebilmeleri için Akülü tekerlekli sandalye (https://expertmedikal.com/akulu-tekerlekli-sandalye/)ihtiyacı doğuyor. İlk icat edildiği günden bu tarafa büyük bir gelişme gösteren bu sistemler artık çok daha teknolojik bir şekilde imal ediliyorlar. Örneğin artık merdivenleri refakatçisi olmadan çıkabilen tekerlekli sandalyeler, yine fiziksel engelli bireylerin ayağa doğrulabilmesini sağlayabilen sistemler de artık mevcut. Peki tekerlekli sandalye fiyatları hakkında neler biliyoruz veya hangi kriterlere göre belirleniyorlar?

Fonksiyon ve Ekstra Özellikler: Basit bir tekerlekli sandalye yalnızca tekerleklerden ve bir sandalyeden meydana gelir. Bu sistemlerde engelli bireyler hareket edebilmek için genellikle bir refakatçiye ihtiyaç duyarlar. Akülü ve kumandalı sistemler de ise bu ihtiyaç ortadan giderilmiştir. Yine açılıp kapanabilir tekerlekli sandalyeler veya ekstra özelliklere sahip olan sistemler diğerlerine göre daha pahalı olabiliyor.

Togg T10X bu hafta 4 ilde testte Togg T10X bu hafta 4 ilde testte

Malzeme Kalitesi ve Sandalyenin Ağırlığı: Bir sistemi değerli kılan onun hangi malzemelerden yapıldığıdır. Tekerlekli sandalyeler de imal edilirken genellikle mukavemetli malzemelerden faydalanılır. Bu sayede tekerlekli sandalye (https://expertmedikal.com/) hem dayanıklı ve uzun ömürlü, hem de hafif olacaktır.

Expert Medikal web sitesini tekerlekli sandalye almadan önce ziyaret etmeniz ise şart. Güvenilir, sertifikalı ve standartların üzerinde olan bu sistemleri güvenilir bir şekilde bu web sitesi üzerinden sipariş edebilirsiniz.

Editör: Seobaz