Operasyonlar kapsamında 73 ilde gerçekleştirilen çalışmalarda, ruhsatsız 974 silah ele geçirilirken, bin 131 şüpheli gözaltına alındı.

Kahta’da uyuşturucuyla mücadele kararlılıkla sürüyor Kahta’da uyuşturucuyla mücadele kararlılıkla sürüyor

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, son 4 günde İstanbul, İzmir, Adana, Adıyaman, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Mersin, Antalya, Samsun, Gaziantep, Manisa, Şanlıurfa, ve birçok ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlarda 710 ruhsatsız tabanca ve 60 kurusıkıdan çevrilmiş tabanca olmak üzere toplam 770 tabanca ele geçirildiğini belirtti.

Operasyonların en fazla silahın ele geçirildiği ilk 5 şehirde ise şu veriler ortaya çıktı: İstanbul'da 129 tabanca ve 1 uzun namlulu tüfek ele geçirilirken, 168 şüpheli gözaltına alındı. İzmir'de 49 tabanca ve 2 uzun namlulu tüfek bulunurken, 65 şüpheli gözaltına alındı. Adana'da 42 tabanca ele geçirilirken, 45 şüpheli gözaltına alındı. Ankara'da 31 tabanca ele geçirilirken, 49 şüpheli gözaltına alındı. Bursa'da ise 31 tabanca ele geçirildi ve 46 şüpheli gözaltına alındı.

Bakan Yerlikaya, operasyonları icra eden güvenlik güçlerine teşekkür ederek, "Halkımızın huzurunu kaçıran organize suç örgütlerinin ve onlara silah temin edenlerin peşindeyiz. Onları adalete teslim etmeye kararlıyız. Operasyonları gerçekleştiren kahraman jandarmamızı ve kahraman emniyetimizi tebrik ediyorum" dedi.

Kaynak : PHA

Kaynak: rss