banner189
14 Haziran 2021 Pazartesi 15:50
62 Okunma
Başkan Dağtekin: Hiçbir zaman biz bugün rahat oturalım demedik - Videolu Haber

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin ve AK Parti Adıyaman Tanıtım ve Medya Başkanı Murat Bilgiç, Yaman Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim İnan'ı makamında ziyaret ederek, Perre Haber Ajansı'na (PHA) pandemi sürecini ve yatırımları değerlendirdi.

Başkan Dağtekin, PHA muhabirine çalışmalarına ilişkin yaptığı açıklamasında, çalışmalarını pandemi nedeniyle telefon ya da video konferansla sürdürdüklerini aktardı.

“Tarımda hep birlikte yeni bir seferberlik başlatmamız lazım”

“Biz AK Parti olarak da hamd olsun hiçbir zaman biz bugün rahat oturalım demedik” diyen Dağtekin, şunları söyledi:

“Pandemi döneminde bize verilen ödev daha çok mutlaka telefonla, video konferansla daha çok dostlara ulaşmak ve kitlelerden uzak durdurmama çalışmasıydı. Bu son bir aya yakındır da çalışmaları yüz yüze görüşmelerle sürdürüyoruz. Ahmet başkanım İbrahim Halil vekilim, Fatih Toprak vekilim Yakup abimiz onlar Ankara boyutuyla geliyorlar biz burada kadın ve gençlik kolları ayrı bir çalışma yapıyoruz, merkez ilçemiz ve diğer 8 ilçemiz gayretini ortaya koyuyor.

İl teşkilatı olarak bunun organizesini hep birlikte sağlıyoruz. Mesela şu anda encümen arkadaşlarımızla birlikte sahayı kolaçan ettik, Allah’a hamd olsun şunu gördük; gerçekten encümenlerimiz köylerde çok ciddi hizmetler ortaya koymuşlar ama bunu pazarlama noktasında biz geride kalmışız. Örneğin, dün Yeşiltepe’ye gittik Çelikhan’ın bir köyü. Orada 20 milyon lira harcanmış Yeşiltepe Göleti yapılmış ve sadece borularla bağlanma bölümü kalmış.

Boru fabrikası da yandığından dolayı bugün onunda mesajı verildi. 800 dekarlık alanı sulayacak olan  belki o bölgenin tamamını sulu bir hale getirecek ve suda tutulmuştu, dolmuştu. Allah’a hamd olsun nereye gitsek diyoruz ki hükümetimizin çok ciddi bir dokunuşu var ve bu dokunuşları biz üst üste koyup değerlendirmesini güzel yapmamız lazım.

Su geldi ama köylümüz orada kalmazsa, oradaki o toprağı  canlandırmazsa o da olmaz. Hep birlikte yeni bir seferberlik başlatmamız lazım. Buranın temel seferberliği de benim kanaatime göre birincisi tarımdır. Tarımla birçok insanımız iştigal edecek. İkincisi de turizm ancak hiçbir zaman aksamaması gereken ise sanayidir. Özellikle 2. Sanayi Organizemizin kurulması ile ilgili çok ciddi çalışmalar yapıyoruz bunu bitireceğiz mutlaka devletin arazileri var, mekanları var. Mesela Gıda İhtisas OSB’si bitti ve Çadır kent dediğimiz bölgemizde inşallah bu yürürlüğe girecek. Bu üç saç ayağını hiçbir zaman ihmal etmememiz lazım. Sanayide bir yere geldik, onu sürdürmemiz gerekiyor.”

"Nokta atışlarla kentimizi ciddi bir gündem yapmamız lazım"

Tarımda mutlaka hep en sonu zorlamanın gerektiğini vurgulayan Dağtekin, şöyle devam etti:

Artık badem, nar, Antep fıstığı, Adıyaman fıstığı, Trabzon hurması, Gölbaşı hurması olarak öyle yani bir çok bizim nokta atışlarla kentimizi ciddi bir gündem yapmamız lazım. Şunu da eklemek istiyorum böyle bir valinin dönemine denk geldik. Valilerimizin elbet her biri bir yönden iyiler ama sabah 8’de çıkalım dediğimizde 8’de hazır sayın valimiz, bizden önde hazır.

Özellikle yatırım, hizmetler, çalışma gayretiyle siyaset bölümünü bize bırakıyor ama kendi bürokratik bölümleri kendisi ile ilgili yapması gerekenleri bizden çok daha fazla takip ediyor. Çok daha üzerinde duruyor not alıyor o notunu mutlaka takip ediyor. Böyle bir döneme denk geldiysek birbirimizi itmemiz lazım. Tarım müdürümüzde öyle yani bizim eksik kalan bölümlerde varsa eğer müdürümüz amirimiz ayak uyduramıyorsa onlarda kenara çekilmeyi bilir onda biz inşallah hep birlikte daha iyi bir yere gideriz diye düşünüyorum.”

“Türkiye’ye örnek bir şey olacak”

Başkan Dağtekin, Vali Mahmut Çuhadar başkanlığında tüm ilçelerin koordinasyon toplantılarını bitirdiklerini belirterek, “Orada protokolün tamamını o ilçenin protokolü, il müdürleri, belediye başkanları ve ilçenin bütün dinamikleri toplantıya katıldı. Neler yaptıklarını ve neler yapacaklarını söyleyerek tahlilinde bulundular. Bu çalışmayı Cuma günü Gerger ile Kahta’da en son finali yaptık bitirdik. Allah’a hamd olsun tamamında ve belki de Türkiye’ye örnek bir şey olacak. Gerçekten siz başta heyecanı yaşıyorsanız sizin müdürünüzde, amirinizde ekibinizde o şekilde heyecanı yaşıyor.

“En yanlış olan adımdan da bir ders çıkarmayı da bilmeliyiz”

İlçe ziyaretlerine yönelik bütün ilçelerin hazır olduğunu aktaran Dağtekin, şöyle devam etti:

“Ahmet başkanımdan başlayarak çok ciddi milletvekillerimizde de bir sahaya inelim halkımızla buluşalım istedik.

Mesela Fatih bey bölgesinde 13 köye gitmişti birebir sabahleyin erken başladılar akşam bitirdiler. Halil vekilim yine kendi bölgesinde 19 köyü o mezraları da ekleyerek çok daha organizeli çok daha teşkilatlı bir şekilde yapıldı. Bizde Çelikhan bölgesindeydik, şunu gördüm; elbette bu hastalığın herkes üzerinde bir izi var ama yani biz öyle hayal dünyasında yaşamıyoruz. İzah ettiğiniz zaman ama onlara anlattığınız zaman inanın Recep Tayyip Erdoğan sevgisi, sevdası lafla değil propaganda ile değildir milletin gönlünde bir yeri var bu yerini bizim ihmal etmememiz lazım. Yerelde biz bunu azaltmamalıyız genel olarak durumumuz Allah’ın izniyle iyi eksikleri de en yanlış olan adımdan da bir ders çıkarmayı da bilmeliyiz. Eğer bir muhalif kanat oluşuyorsa 10 kişi sana derse ki başın senle değil elini at başın var mı? Yok mu? Eğer bize de birileri eksikliklerimizi sık sık söylüyorsa tabi başımızı iki elimizin arasına almalıyız ve o konuda düşünmeliyiz. Yerel boyut olarak Allah’ın izniyle teşkilatımla birlikte biz o konuya hazırız. Belediye başkanımızda beldeler dahil hepsine geldi bir abilik görevini yaptı. Genel Meclis başkanımız gerçekten çevreye hakim yani ben bu dönemi büyük bir iletişim noktasında nimet olarak görüyorum bunu da artık hizmete dönüştürme haline getireceğiz inşallah.”

“Büyük otel ile turları Adıyaman’a taşıyacağız”

Kentte turizme yönelik çalışmalara değinen Dağtekin, Milletvekili Aydın ile Kültür ve Turizm Bakanını ziyaretlerinde bakanın ciddi para desteği vereceğinin sözünü aldıklarını kaydetti.

Bakanın ‘Ciddi bir parayı size vereceğim bu parayı nereye vereyim’ diye sorduğunu ifade eden Dağtekin, şunları aktardı:

“Ahmet başkanım böyle yüzüme baktı çünkü ben her yerde diyorum başkanım lütfen bu Perre’yi bitirelim öncelik birinci sırra Pirin bizim burnumuzun dibinde bu Pirin bizim bu Pirini ayağa kaldırmamız lazım orayı bitirmemiz lazım inşallah o parayla ilgili biz o dediğimiz günden beri orayı bir ayaklandırdık ama IPA projesi de çok ciddi bir şekilde yürüyor orada da bütün turizm yerlerini dolaştık gerçekten ciddi bir çalışma devam ediyor. Mesela bu Cendere köprüsünün etrafında mini bir millet parkı yapacağız inşallah. Vatandaşların oraya gittiğinde dinleneceği mekanlar hem IPA Projesi kapsamında zaten yapılıyor ama bizde nasıl katkıda nasıl bulunabiliriz diye düşünüyoruz.

Turizm sektöründe de hep içli dışlıyız gençlik kolu başkanımızda babası bu işte belli bir yerinde o da hep heyecanla bahsediyor biliyorsunuz. Çok ciddi bir gelişme olacak diye düşünüyorum Adıyaman bu turun içerisine katılacak ve Adıyaman’ı biz bunun dışına bırakmayacağız. İlk yapacağımız reisimizden de ricamız o da aynı şekilde bir gayret içerisinde yani büyük bir oteli iyi bir oteli buraya çekip turu buradan Adıyaman’ın içerisine taşımak.”

“Biz doğrumuzu tam anlatamıyoruz”

Yeni köprülü kavşağın müjdesini de Milletvekili Ahmet Aydın’ın verdiğini anımsatan Dağtekin, “Bu günlerde devletin parası sınırlı ama istekler sınırsız. Bu parayı da elbette projelendirme var ama bir de gönülde var yani başkanımızın hatırı gönlü var. Diyelim ki hatırlayın trafik kazası olduğunda 1. köprü ile ilgili daha başkanımız adaydı gittik o zaman ciddi bir parayı toplamda 40 milyonu buldu o zamanki para ile sayın cumhurbaşkanımız emir verdi ve böylece köprülü kavşağımız yapıldı.

Bunda da biz açılış yapıldığı zaman biliyorsunuz Ahmet başkanımız yine bakanımızı zorladı. Bakanım sözü orda verdi. Sonra da kavşağın yerini gösterdi burayı yapmamız gerektiğini söyledi. İnşallah biliyorsunuz o da kısa zamanda yapılacak. Allah’a hamd olsun dediğim gibi birde birlik ve beraberliğin bereketi var." diye konuştu.

"Kim bir adım önde ise onun önde olmasını şeref, nimet bilmeliyiz"

Mehmet Dağtekin, "Bazı illerde bir bakıyorsunuz bir hizmet yaptığında bu hizmetini söylemekten utanıyor birbirlerini kıskanıyorlar birbirinin aleyhinde dedikodudan geçilmiyor, böyle olmaması lazım.

Biz kim bir adım önde ise onun önde olmasını şeref, nimet bilmeliyiz diye düşünüyorum. Yeşiltepe’yi  gidin görün. Yapan arkadaşta Kemal Aslan abimizin o bölgenin iş adamı biliyorsunuz onun oğlu 20 milyon liraya da maliyet olmuş diyen de o. Tamam bu devlet götürmüş o göleti kaç köye harcamış yani yapılmış mı yapılmış ama biz satışı yapabiliyor muyuz maalesef bir bakıyorsunuz yalan acayip bir yükseğe yapıyor o belli yerlere varıyor ama biz doğrumuzu tam anlatamıyoruz doğruda anlatılabilmeli.” dedi.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.