Gece diyalizi, günümüzde böbrek yetmezliği çeken hastalar için sunulan yenilikçi ve esnek tedavi yöntemlerinden biridir. Geleneksel diyaliz seansları genellikle gündüz saatlerinde yapılırken, gece diyalizi, diyaliz çeşitleri arasında en çok ilgi gören tedavilerden birisi olmayı başarmış durumda.

Boris Volfman: “İncir ihracatında yükseliş devam ediyor” Boris Volfman: “İncir ihracatında yükseliş devam ediyor”

Gece Diyalizi Nedir?

Gece diyalizi, hastaların uyku saatlerini diyaliz tedavisiyle eşleştirerek, gündüz saatlerini daha verimli kullanmalarını sağlayan bir yöntemdir. Bu tedavi, gündüz çalışan ya da vakit sıkıntısı yaşayanlar için sunulan bir özel hizmetken, ilgi görmesi nedeniyle yaygınlaşmıştır. Gece diyalizi yapan merkezler, hastaların tedavi süreçlerini daha rahat ve esnek bir şekilde yönetmelerini sağladığından dolayı da artık çoğu merkez gece hizmetleri de sunmaktadır.  Gece diyalizi yapan merkezler, hastalara gündüzleri daha az zaman kaybettirdiği gibi trafik gibi durumlara karşı da cazip seçenek sunar. Gece merkezler daha sakin olduğundan dolayı da diyaliz sürecini dinlenerek geçirecek hastalar psikolojik açıdan da rahatlar.

Gece diyalizi için hastaların durumu kontrol edilmelidir. Uzman hekim, merkezde böyle bir imkan bulunuyorsa eğer gece diyalizine izin verebilir. Ancak riskli durumda olanlar ya da yeni başlayacak kişiler için merkezde farklı gelişebilecek semptomlara göre ilk müdahalede bulunacak kişilerin olması gerekir. eğer gece seansında sınırlı sağlık personeli çalışıyorsa sorun yaşanabilir. Bu nedenle gece ve gündüz aynı tıbbi imkanlara sahip merkezlerin tercih edilerek gece diyalizi alınması önerilmektedir.

Gaziosmanpaşa Diyaliz Merkezi İle Farkı Yaşayın

Gaziosmanpaşa Diyaliz Merkezi, gece diyalizinde öncü kuruluşlar arasında yer almaktadır. Hastalarına tüm tıbbi imkanları sağlayan kurum olarak Türkiye’de tanınan bu merkez, 7*24 çalışma prensibi ile gece ya da gündüz diyaliz hizmetinden yararlanmasını sağlar.  Merkezlerde diyaliz çeşitleri arasında en yaygın olanları hemodiyaliz ve peritondur. Hemodiyalizde kan makine aracılığıyla temizlenir. Periton diyalizde ise karın zarı kullanılarak vücut içinde temizleme işlemi gerçekleştirir. Hangi tedavinin uygulandığı bu alanda uzman olan hekimler tarafından belirlenir. Bu nedenle iyi bir merkezden tedavi alınması ve en uygun şekilde diyaliz işlemlerinin yaptırılması gerekir. Merkez hem gündüz hem de gece seanslarında yeterli personel, uzman hekim ve tıbbi yeterlilik sunarak güven vermektedir.

Gaziosmanpaşa Diyaliz Merkezi, modern cihazlar, alanında uzman doktorlar ve deneyimli sağlık personeli ile kaliteli bir hizmet verdiğinden dolayı sizler için de en iyi seçeneklerden birisi olacaktır. online olarak hemen bilgi alabileceğiniz sağlık merkezinde randevu alabilir, gece diyaliz hizmet detaylarını ve diyaliz çeşitlerini öğrenebilirsiniz.

Anahtar kelimeler: gece diyalizi, diyaliz çeşitleri

Editör: Özge Özkan