20 Ocak 2013 Pazar 07:36
505 Okunma
    Haydi, Öğrenciler Matematik Yarışmasına


Matematik Yarışması Tüzüğü

 AMAÇ

Evrensel bir dil olan Matematiğin öğrencilere sevdirilmesi, bu alanda daha  ileri çalışmalar yapabilecek gençler arasında, tanışma, bilgi ve tecrübe paylaşımına katkıda bulunulması, yetenekli olanların teşvik edilmesi ve ödüllendirilmesi.

YARIŞMANIN ÖNEMİ

Matematik Dersine Olan ilgiyi artırmak, matematik konusunda yetenekli, matematiği seven çocuklarımızı ödüllendirmek, Adıyaman İli genelinde bu tür yarışmalara ve benzeri etkinliklere ilgi ve katılımı artırarak çocuklarımızın bu sahada gelişmelerini sağlamak, öğrencilerimizin matematik dersiyle ilgili sıkıntılarını gidermede yardımcı olmak, öğrencilerimizin bu sahada kendilerine özgüven duymalarını sağlamak açısından böyle bir yarışmanın yararlı olacağı kanaatindeyiz. Geçen yıl düzenlediğimiz Matematik yarışmasının il genelinde yoğun bir ilgiyle karşılanması Fatih Anadolu Lisesi olarak bizleri memnun etmiştir. Bu tür yarışmalara ilimiz genelinde büyük bir ihtiyaç duyulduğu bilinciyle bu tür yarışmaların ilimizde yaygınlık kazanması ve bu ihtiyaca katkıda bulunmak adına bu eğitim-öğretim yılında da Matematik Yarışmasını düzenliyoruz.

YARIŞMANIN NİTELİĞİ

Yarışma Matematik ve Geometri derslerinin içeriğini kapsamaktadır.

Yarışmaya ilimizde bulunan tüm ilköğretim kurumları 8. Sınıfındaki öğrencileri arasından okullarının belirleyeceği beşer öğrenci katılabilecektir. Yarışma soruları Fatih Anadolu Lisesi Matematik öğretmenleri tarafından hazırlanacaktır. Yarışma test şeklinde ve her sorunun dört seçeneği olup, 3 yanlış 1 doğru cevabı götürecektir. Sınav süresi 80 dakikadır.

YARIŞMADAKİ SORU SAYISI

Yarışmada çoktan seçmeli 40 soru olacak ve 100 puan üzerinden değerlendirilecek. Sorular 8.sınıf müfredatını kapsayacak nitelikte olacaktır.

YARIŞMANIN SÜRESİ:

Yarışma süresi komisyonumuzca 80 dakika olarak belirlenmiştir.

KATILIM ŞARTLARI:

1.Bu yarışmaya ilköğretim okullarının 8. Sınıfına devam eden öğrenciler katılabilirler.

2.Yarışmaya katılacak öğrenciler nüfus cüzdanını veya resimli ve onaylı öğrenci belgesini yanlarında getirmek zorundadırlar.

3.Yarışmada cep telefonu, hesap makinesi, pergel, cetvel gibi araç-gereç kullanımına müsaade edilmeyecektir.

4.Yarışmaya katılım ücretsiz olup katılanlar, yarışma yeri olan adrese kendi imkânları ile geleceklerdir.

5.Yarışmaya her okuldan en fazla 5 öğrenci katılabilecektir.

6.Yarışmaya katılmak için ekteki başvuru formunun okul idaresi tarafından eksiksiz doldurulup en geç 02.05.2011 tarihine kadar Fatih Anadolu Lisesi’ne elden veya Fax yoluyla ulaştırılması gerekmektedir.

BAŞVURULAR:

Yarışmaya yazımız ekinde gönderilen başvuru formu eksiksiz doldurularak, formun posta, faks veya elden Fatih Anadolu Lisesine ulaştırılmasıyla müracaat yapılmış olacaktır.

 

(Okul Tel:0416 225 2566/Fax:0416 225 10 11 Cep:0533 564 58 64

                                                                                           0505 261 38 19

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.