08 Şubat 2013 Cuma 04:49
1117 Okunma
Adıyaman’ın En Gözde yeri Çamur Deryasına döndü


Karayolları müdürlüğünün elindeki mahkeme kararını yazısında Adıyaman Belediyesine bilgi mahiyetli yazı yazılması gerektiği belirtilirken, Adıyaman Belediye Başkanlığının kendilerine yazı yazılmadığı belirtilmesi kurumlar arası iletişimsizliğini gözler önüne sererken bu konuda mağdur olan vatandaşların ve esnafın mağduriyetini kim giderecek?

Karayollarının elindeki mahkeme yazısında mahkemenin 08.03.2011 tarihine gün verildiği ifade edilirken, bu tarih beklenmeden kaldırımların sökülmesinin gerekçelerinin ilgili kurum tarafından Adıyaman valiliğine, Adıyaman Belediyesine ve Adıyaman kamuoyuna ne zaman açıklama yapacağı merakla beklenmekte. Şayet bu konuyla ilgili Adıyaman Valiliğine ve Adıyaman Belediyesine bilgi verildiyse basınla ve kamuoyuyla paylaşılacak mı?.

Milyarlarca lira harcanarak, binbir zahmetle yapılan kaldırımın, tekrar binbir emekle yerinden sökülmesi hem milyarlarca liranın çöpe atılmasına neden oldu, hemde vatandaş ve esnaf mağdur oldu.

Yağan yağmur neticesinde oluşan çamur deryası nedeniyle zor anlar yaşayan esnaf ve vatandaş konunun bir an evvel çözüme kavuşturulmasını bekliyor.

İşte Duruşma tutanağı;

T.C.

ADIYAMAN 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ

Belirli gün ve saatte celse açıldı.

Davacı Vekili Av. MİTHAT YAŞAR, ile davalı vekili Av. Pelin Alçiçek duruşmaya katıldılar. Açık yargılamaya devam olundu.

Hâkim değişikliği sebebiyle önceki tutanaklar okundu,

Davacı vekiline bilirkişi raporlarına karşı beyanda bulunmaları için süre verildiği görüldü.

Davacı vekilinden soruldu: Bilirkişi raporlarına karşı yazılı beyanda bulunuyoruz, aldı, bir suret karşı tarafa verildi, devamla itiraz dilekçemizi tekrar ediyoruz, buna göre işlem yapılmasını talep ediyoruz, dedi.

Davalı vekilinden soruldu: İtiraz dilekçesini kabul etmiyoruz, geçen celse sunmuş olduğumuz itirazlarımızı tekrar ediyoruz, dedi.

Dosya incelendi.

GD:

1-Davacı yanınca masraf yatırıldığı taktirde dava konusu taşınmazın eski hale iadenin mümkün olup olmadığı hususunda Belediye İmar Müdürlüğüne ve İl Trafik Komisyonuna müzekkere yazılarak sorulmasına,

2-Davalı kuruma gelecek celseye kadar eski hale getirme işlemlerinin yapılıp yapılmayacağı ve eski hale; getirme hususunda gelecek celseye kadar süre yerilmesine,

3-Daha önceki celse ara kararlan uyarınca bilirkişilere davacılara düşen hisse oranından hesaplama yapılması istenmesine karşı bu konuda herhangi bir hesaplama yapılmadığı ve ayrıca davalı kurumun bu yerle alakalı 1957 yılında 376 metrelik kısmın kamulaştırdığı bildirildiği halde bu bununla alakalı belge ibraz edildiği halde hiçbir bilirkişi raporunda alman bilirkişi raporunda bu huşusun değinilmediği , bu hususlar için ilk keşifte alınan bilirkişilere bu hususlarda ek bilirkişi raporu almaşı için ve dosyanın hem Fen bilirkişisine hem de Bilirkişi kuruluna tevdi edilmesine,. (bilirkişide müzekkerede yasal hususların da hatırlatılmasına),

Bu nedenle duruşmanın 08/03/2011 günü ve saat 14:15`e bırakılmasına karar verildi.”

 

Yeniyol Haber Merkezi

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.