31 Aralık 2019 Salı 20:00
112 Okunma
AK Parti’de Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

AK Parti il binasında düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısına AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Milletvekili İ. Halil Fırat, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Can Erdoğan, Kadın Kolları Başkanı Perihan Gümüş, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Yalçın, AK Parti ilçe başkanları ile ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, gençlik ve kadın kolları başkanları ile yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

-"AK PARTİ AHDE VEFANIN PARTİSİDİR"

Coşkulu geçen Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nın açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, "Bugün burada bir kez daha büyük bir coşku ve heyecana şahitlik ediyoruz.  Bu davaya gönül vermiş her bir dava arkadaşımdan gurur duyuyorum. Allah’a hamd olsun teşkilatlarımız; Fi sebîlillâh şuuruyla çalışıyor. Şunu unutmamalıyız; milletimizle beraber, dün olduğundan daha fazla bir inançla, daha fazla bir gayretle ve daha büyük bir kararlılıkla, cumhurbaşkanımız, genel başkanımız, büyük liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında saf tutacağız. Son olarak Ankara’da Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na, daha önce partimizde başkanlık yapan kardeşlerimizle katıldık. Genel Merkezi’mizde verimli çalıştay yaptık. Bu çalıştayda dikkatimi çeken konulardan biri de ‘sizin döneminizde yapmak isteyipte yapamadığınız bir şey var mı’ sorusuydu. Eski teşkilat başkanlarımızın, şuan ki teşkilatlarımıza yönelik önerileri üzerinden ciddi bir çalışma ortaya koyduk.  Her zaman söylüyorum, AK Parti ahde vefanın partisidir. Ankara’da yaptığımız bu istişarelerde gördüm ki; bu kutlu davada ahde vefayı asla ihmal etmeyen bir liderimiz var. Genel Başkanım ve Liderim Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la bir kez daha gurur duydum. Rabbim ömür verdiği sürece bu kutlu davada bir nefer gibi çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu vesileyle Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantımıza katılan Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanımız Ahmet Aydın, Milletvekilimiz İ. Halil Fırat’a çok teşekkür ediyorum.  Ayrıca il merkezimizden, ilçelerimizden, beldelerimizden, köylerimizden gelerek bu coşkulu atmosferin oluşmasına vesile olan AK Partili gönüldaşlarıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

-"2023 HEDEFLERİNE EMİN ADIMLARLA İLERLEYECEĞİZ"

Parti teşkilatının yoğun katılım gösterdiği toplantı da açıklamada bulunan AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, “AK Parti il teşkilatı olarak hakikaten çok güzel bir uyum içerisindeyiz. Başarıda buradan doğuyor. Bizim gideceğimiz çok yolumuz, söyleyecek çok sözümüz, yapacak çok işimiz var. Dolayısıyla bu kadroya gayret etmek, çalışmak yakışır. Bu kadroya Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında dik durmak yakışır. Ak Parti 2002 yılından bu yana birliği ve beraberliği ile ön plana çıkmış ve milletimizin teveccühünü de yine bu birlik ve beraberlik duygusuyla kazanmıştır. 2023 hedeflerimize giden yolda, birlik beraberlik ve kardeşlik şarkılarını, her zamankinden daha gür bir sesle söyleyeceğiz. Her gün, azmini ve inancını yeni baştan tazeleyen Adıyaman Teşkilatı olarak, 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerleyeceğiz. Bu hedeflerimiz doğrultusunda şunu da asla unutmayalım; Hafıza-i beşer nisyan ile malüldür. Saha çalışmalarımızda özellikle 2002 yılı öncesi Adıyaman neydi, bugün ne oldu sorularına yaptığımız yatırımlar ve hizmetlerle cevap vereceğiz. Bu perspektifi ile vatandaşlarımıza dokunacağız.
Adıyaman’a 2002 yılı öncesine göre bugün yıllık bazda yüz katı yatırım geliyor. Bunu sahada çok iyi anlatmamız gerekiyor. Örneğin; bu şehirde üniversite mi vardı? Hatırlayın, bir fakülte için o kadar toplantılar yapılıyordu, girişimler oluyordu ama o fakülteyi getiremiyorduk. Bakın bugün tıp fakültemizden doktorları mezun ediyoruz. Aynı şekilde diş hekimlerimiz bu şehirden mezun oluyorlar. Bugün Adıyaman Üniversitesi 23 bin öğrencisiyle Türkiye’nin en prestijli üniversitelerinden biri haline geldi. Nissibi Köprüsü, hastaneler, duble yollar AK Parti iktidarı döneminde yapıldı. Dünyanın gidişatını görüyoruz. Ve bu gidişat içerisinde Türkiye’nin istikametini de görüyoruz. Allah’a hamd olsun ki, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderle yol arkadaşlığı yapıyoruz. Elbette eksiğimiz, hatalarımız olabilir. Yapmamız gereken birbirimizi tamamlamaktır. Dünyanın en büyük on projesinden altısı Türkiye’de yapılıyor. Türkiye artık yardıma muhtaç ülke olmaktan ziyade dünyada en çok yardım eden ülke konumuna geldi. Türkiye artık dışardan gündemi belirlenen, başkasının iradesi ile hareket eden başkasının ipiyle çekilen, başkası tarafından güdülen bir ülke değil. Kendi kararını kendi veren, milletin yanında ümmetin yanında sağlam ve güçlü duran bir Türkiye ve lideri var” dedi.

-"ADIYAMAN'DA BÜYÜK BİR DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM YAŞADI"

AK Parti Adıyaman milletvekili İbrahim Halil Fırat ise 18 yıl içerisinde çok önemli bir mesafenin kat edildiğini belirterek; “18 yıl önce AK Parti kurulduğunda şöyle demiştik; “ Türkiye’de artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak” Dünya liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki ülkemiz büyük bir değişim ve dönüşüm yaşadı. Sadece Türkiye'nin değil tüm dünya mazlumların umudu olan Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın, Davos'taki Van minut çıkışı ve BM'de tüm dünya ülke liderlerinin gözlerinin içine bakarak “Dünya Beşten Büyüktür” demesi ve son olarak haritadan İsrail'i işgal ettiği Filistin topraklarını göstermesi başta Türkiye olmak üzere tüm dünya mazlumlarını gururlandırmıştır. Elbette 18 yıllık AK Parti iktidarı döneminde sadece Türkiye'de değil Adıyaman'da büyük bir değişim ve dönüşüm yaşadı. Başta il merkezi olmak üzere tüm ilçelerimizde beldelerimizde, köylerimizde değişim ve dönüşümler yaşandı. Şunu da özellikle vurgulamak istiyorum. Yapılan bu hizmetlerde bir hakkı da teslim etmem gerekiyor. Bizim siyasetteki önderimiz öncümüz Sayın Ahmet Aydın'dır. Gerek Cumhurbaşkanımızla görüşmelerde, gerekse bakanlık nezdinde görüşmelerimizde Adıyaman’a hizmet kazandırılma noktasında Sayın Ahmet Aydın hep öncümüz olmuştur. Bir vesile ile daha nice hizmetlere kavuşma ümidiyle yaptığımız bu toplantı hayırlı olsun” diye konuştu.

-"OMURGALI DURUŞUMUZU, ÖZVERİMİZİ SÜREKLİ OLARAK CANLI TUTACAĞIZ"

Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç’ta şunları kaydetti; “Bu ülkeye hizmet edecek olan tek parti AK Parti’dir. Birlik ve beraberlik içerisinde yolumuza devam edeceğiz. Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi bozmayacağız. Sadece bu ülke için değil, İslam coğrafyası için bu ülkenin dimdik ayakta durması lazım. Bizlerinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında dimdik durmamız lazım. Onu yalnız bırakmayacağız. Bu ülkenin ufak tefek hesaplar peşinde koşacak zamanı yok. Omurgalı duruşumuzu, özverimizi sürekli olarak canlı tutacağız.”
AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Alkayış ise teşkilat çalışmaları hakkında konuşarak; “Toplantılarımızı seçimden seçime yapan bir parti değiliz. AK Parti hem Türkiye’nin hem de Adıyaman’ın en hareketli, en ciddi, en coşkulu ve birbirine kenetlenmiş en sağlam yapıya sahip tek partisidir.” dedi.

-"HİZMETİ VATANDAŞIMIZIN AYAĞINA KADAR GÖTÜRECEĞİZ"

İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Can Erdoğan ise konuşmasında AK Parti teşkilatının önemine dikkat çekerek; “Hükümetimiz her alanda ilimize çok güzel hizmetler yapmıştır. Bu hizmetler her alanda vatandaşımıza sunulmuştur. 2019 yılında halkımıza her alanda hizmeti sunduk. 2020 yılında da bu hizmetin çıtasını arttırarak, hizmeti vatandaşımızın ayağına kadar götüreceğiz” şeklinde konuştu.
AK Parti Kadın Kolları Başkanı Perihan Gümüş ise, AK Partinin Güçlü bir teşkilat yapısına sahip olduğunu dile getirerek “ Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın belirlediği hedefler doğrultusunda 2023 vizyonuna, AK Kadınlar olarak büyük bir özveriyle hazırlanıyoruz” ifadelerini kullandı.

-"HİÇBİR HATAYA DÜŞMEDEN SÜREKLİ ÇALIŞACAĞIZ"

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Yalçın ise konuşmasında “AK Parti gençliği olarak gün geçtikçe daha da güçleniyoruz. Gençliğimiz bu büyük coşku ve enerjiyi liderimizden, milletvekillerimizden ve teşkilatlarımızdan alıyor. Bu kutlu dava da hiçbir hataya düşmeden sürekli çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

Kaynak : PHA
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.