Bayraktar, Eylül ayı üretici market fiyatlarını değerlendirdi Bayraktar, Eylül ayı üretici market fiyatlarını değerlendirdi

İlçedeki yıkımlar hakkında değerlendirmede bulunan Kahta Belediye Başkan Yardımcı Mehmet Rojda Selçuk,"Ruhsatsız ve hazine arazisi üzerine yapılan kaçak yapılar ilçemizin geleceğini de tehdit etmektedir. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden kaçak yapılaşma ile mücadelemiz kararlı bir şekilde sürdürülecektir. Prosedür gereği öncelikle belediyemizin ilgili birimlerince yasal uyarı ve tebligat, ardından da mühürleme işlemi yapılmaktadır. Söz konusu yapılarda inşa çalışmaları durdurulmadığı takdirde yıkım sürecini başlamaktayız. İmar kanununa aykırı olarak belediye ve ilgili kurumlardan izin alınmadan kaçak yollarla inşa edilen yapılara müsaade edilmeyecektir."dedi.
"Duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz"
Yasalara uygun şekilde hareket ettiklerini aktaran Selçuk,"Yasalara uygun şekilde hareket eden ekipleriz, ilçemizde imar kanununa aykırı kaçak yapıya başlayan vatandaşlarımıza yasal uyarı ve tebligat gönderildikten sonra Belediyemize geri dönüş yapan 4 vatandaşımız başladıkları yapının imara aykırı olduklarını söyleyerek başlattıkları inşaatın kendileri tarafından yıkacağına dair taahhüt aldı. Kısa sürede yapı sahipleri imara aykırı olan inşaat temelinin yıkımlarını gerçekleştirdiler. Yapı sahiplerinin göstermiş olduğu bu örnek davranışlarından dolayı teşekkür ediyor, 'Kaçak yapı yapma kaçak yapıda oturma' diğer vatandaşlarımızın da kaçak yapılar üzerinde hassasiyet göstermesini istiyoruz." Şeklinde konuştu.
 

Kaynak : PHA