banner92
22 Ocak 2013 Salı 08:25
885 Okunma
Besni Modern Kent Olma Yolunda Hızla İlerliyor


Son üç yıl içerisinde yapılan yatırımlar sayesinde Besni ilçesinin Eğitim, sağlık, Sportif ve konut alanındaki bir çok eksikliklerin giderildiğini ve yapımı devam eden inşaatların bitmesi halinde Besni ilçesinin daha modern bir görünüme kavuşacağını belirten AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan yapılan hizmetler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

EĞİTİM HER ZAMAN ÖNCELİĞİMİZ OLDU

 

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan; “AK Parti iktidarından bugüne kadar eğitim alanında yaklaşık olarak 265 tane dersliği ilçemiz eğitimine kazandırdık. Öğrencilerimizin eğitim görmesi ve hizmet görmesi için ilçemize kazandırmış olduk. Bununla birlikte 11 tane okul AK Parti iktidarı döneminde ilçe merkezimize ve köylerimize inşa edildi. Sarhan Mahallemizdeki TEKEL depolarının da Milli Eğitime kazandırmak suretiyle Endüstri Meslek Lisemizi oraya taşıyacağız. Daha geniş ve daha güzel imkanlar dahilinde yeni atölyeler kurarak ilçemize ve bölgemize hizmet verecek. Yapımı devam eden okul inşaatlarımız da var. Yine Sarhan Mahallemizdeki Namık Kemal İlköğretim Okulu’na 8 derslik inşaatımız devam etmektedir. Köseceli’ğe bir 13 derslik bir ek bina yapıyoruz. Şambayat ve Kesecik’e de buna benzer inşaatlarımız devam etmektedir. Kesecik Köyü’ne yaptığımız ek derslik olan ilköğretim okulu 26 derslikli bölgeye hitap eden bir ilköğretim okulu olacak.

 

OKULLARIMIZ TEKNOLOJİK CİHAZLARLA DONATILIYOR

Tabi hükümet ve Milli Eğitim’in genel olarak yapmış olduğu teknoloji sınıflarıyla birlikte yüzlerce köy okullarımız ve ilçe merkezindeki okullarımıza bilgisayar, projeksiyon makineleri gibi teknolojinin son imkanları da okullarımıza ulaşmış bulunmaktadır. Köy okullarındaki öğrencilerimiz diledikleri anda, dünyanın en ücra köşesindeki bilgiye internet aracılığıyla sahip olabilmekteler. Anadolu Öğretmen Lisesi gibi ilçede çok az bulunan bir liseyi de bu dönemde ilçemize kazandırdık. Bunun gurur ver onurunu yaşıyoruz. Çünkü 1984 döneminde, iktidar döneminde Besni’de daha önceden Öğretmen Okulu adı altında hizmet veren birimimiz kapatılmıştı. Aradan geçen yaklaşık 30 yıllık süreçten sonra tekrar Anadolu Öğretmen Lisesi olarak ilçemize kazandırdık. Bu da bizim için ayrı bir mutluluktur.

 

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE MODERN BİR BİNA KAZANDIRDIK

 

Şehir merkezinde olan TEKEL lojmanlarının satışını durdurduk.  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze kazandırılması, Milli Eğitim Müdürlüğümüzün öğretmen evindeki konumundan çıkartılarak tekrar kendine ait müstakil binasına kavuşması için burayı ilçe milli eğitim müdürlüğümüze tahsis ettik. Yapılan tadilat neticesinde eğitime büyük önem veren Besni İlçesine yakışır bir ilçe milli eğitim hizmet binası oluşturduk.

 

AB STANDARTLARINDA UYGUN HASTANE BİNASI

Sağlık noktasında da hem Türkiye hem ilimiz hem de ilçemizde gerçekten çok güzel hadiseleri hep birlikte yaşıyoruz. İlçemizde 22 dönüm yani 22 bin metre kare kapalı alan olan devasa bir Devlet Hastanesi inşaatı tüm hızıyla devam etmektedir. 163 kişilik bir yatak kapasitesine sahip olacak olan Devlet Hastanemiz Avrupa Birliği standartlarına uygun bir şekilde inşa edildi. Müteahhitlerin bize bildirdiğine göre teknik donanıma ve yeterli uzman kadrosuna sahip olduğu zaman yapılacak olan hastanemizde organ naklinden, kalp ameliyatına kadar bugün büyük illerde yapılan büyük ameliyatların tamamı Besni Devlet Hastanesi’nde de yapılacak bir seviyede olacaktır. Aynı zamanda Toplum Sağlığı Merkezi’ni, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzün koordinesiyle inşaatına devam ediyoruz ve inşaatı bitmek üzere. Besni’de yaşayan fakir ve ihtiyaç sahibi ailelerimizin, ailevi problem yaşayan gençlerimizin ve ortada kalmış insanlarımızın barınabileceği her türlü sosyal hizmeti alabileceği bir bina olacak. İnşallah bu binamızın da açılışını önümüzdeki günlerde hep beraber yapacağız.

 

HİZMETİ VATANDAŞIN AYAĞINA TAŞIDIK

Daha önce vatandaşlarımız Bağ-Kur veya Sigorta işlemleri için Adıyaman’a gidiyorlardı. Geçen sene itibariyle ilçemizde SGK şubesinin açılmasıyla vatandaşlarımızın Adıyaman’a gitme zorunluluğu da ortadan kalkmış oldu. Böylece vatandaşın ayağına hizmeti götürme anlayışı kapsamında bu hizmeti de insanımıza sunmanın mutluluğu yaşıyoruz.

 

 

TOKİ’DEN 576 AİLEYE UYGUN ŞARTLARDA KONUT

 

TOKİ projemiz halkımızın ve insanımızın konut sahibi olması açısından önemli bir projeydi. Birinci etap TOKİ’ye oldukça fazla bir talep vardı. Bu fazla talep arkasından ikinci etap TOKİ’yi getirdi. İkinci  etap TOKİ’den de fazla talep alınca üçüncü etap TOKİ’yi hükümetimiz aracılığıyla devreye soktuk. 3. Etap TOKİ’yi daha çok dar gelirli vatandaşlarımızın faydalanacağı standartlara ve fiyatlara uygun olarak yapıldı. İhaleden sonra müteahhit noktasında bir sıkıntı yaşadık ama oda çözüldü. İnşallah bahara ayı ile birlikte hak sahiplerine dairelerini verileceğini ümit ediyoruz.

 

ORGANİZE SANAYİNİN ALT YAPISI KÜÇÜK SANAYİ SİTESİNDEN GEÇER

 

Küçük Sanayi Sitesi bizim için önemli bir unsurdur. Çünkü organize sanayinin alt yapısı küçük sanayiden geçer. Biz o düşüncedeyiz. Besni Küçük Sanayi 1989 yılında kurulmuş, 1991 yılında temeli atılmış ve 2002 yılına kadar ancak % 12’si tamamlanmış bir haldeydi. AK Parti’nin iktidara gelmesiyle beraber % 88‘lik kısmını yaklaşık dört yıl gibi kısa sürede tamamlayarak vatandaşımızın hizmetine sunduk. Şu anda küçük sanayi sitemizde esnaflarımız vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Yeni iş alanları oluştu ve yeni iş alanlarının oluşması da devam edecektir. Organize sanayi ile ilgili olarak şu anda kamulaştırma çalışmaları devam ediyor. Bu sene alt yapı ihalesine çıkıyoruz. Alt yapı ihalesinin bitmesiyle birlikte Besni’de yatırma yönelik düşüncesi olan arkadaşlarımız bu bölgede yatırım yapacaklar. Şu anda da aktif olarak çalışan sanayici arkadaşlarımız da var. Bunların sayısının alt yapı ihalesinin, kamulaştırmanın bitmesiyle birlikte daha da artacağının bilincindeyiz. Türkiye ve ilçemizin de bir problemi olan istihdam sorunun bu şekilde askeriye düşürüleceğini ümit ediyorum.

 

ERDEMOĞLU AİLESİNİ TEBRİK EDİYORUM

Eğitim alanındaki çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Hayırsever iş adamımız Erdemoğlu ailesi, Besni’ye 20 Trilyonluk bir fakülte binası yatırımı yapıyor. Bununla ilgili olarak fakültenin bakanlar kurulundan onayı Başbakanlıktan ve Cumhurbaşkanlığı onayı noktasında diğer milletvekillerimizle birlikte çalışmalar yaptık. Erdemoğlu ailesi, işin ekonomik boyutun üstlendi. Arsa problemi var. O da çözülmek üzere. Arsa problemi çözüldüğü andan itibaren önümüzdeki günlerde fakültenin temeli atılacağını ve en kısa sürede Besni Mimarlık Fakültesi’nin de ülkemize, ilimize ve ilçemize hizmet verir bir konuma gelmesini ümit ediyoruz.

 

İLÇEMİZ DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

BOTAŞ 2002 yılından bu yana 1,5 milyar dolarlık yatırım yaptı. 2002 yılına kadar BOTAŞ tarafından yapılan doğalgaz boru hatlarının uzunluğu 4 bin 510 kilometre iken, 2002 yılından itibaren 7 yılda 6 bin 822 kilometre ilave boru hattı döşendi. Ayrıca 2002ye kadar sadece 9 ilimiz, 29 ilçemize doğalgaz getirilmişken, 2002`den sonra 2009 sonuna kadar 57 ilimiz, 56 ilçemiz daha doğalgaza kavuşturuldu. Bu kapsamda Besni ilçemizde de ilgili firma çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürmekte kısmet olursa 2011 yılının sonunda doğalgaz döşeme işi bitmiş olacak.

 

Adıyaman ve Besni ilçesi için AK Parti hükümeti döneminde önemli hizmetlerin yapıldığını belirten AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan son olarak şunları söyledi; “Bizler hükümetimizin desteğiyle milletvekilleri olarak ilimiz için elimizden gelini yapmaya çalışıyoruz. Bizleri ilk günden bu güne kadar iktidara taşıyan, bizlere güvenen Adıyaman halkına ne yapsak azdır. Yapılanlar sayesinde ülkemiz ve ilimiz Cumhuriyet tarihinden bugüne en güzel hizmetleri bizim iktidarımız döneminde almıştır. Ancak bizler bununla yetinmeyip, önümüzdeki yapılacak olan genel seçimlere kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Önümüzde yapılacak olan genel seçimde halkımızın bize yine büyük destek vereceğinden hiç şüphemiz yok. Halkımızdan alacağımız destekle AK Parti olarak yine ülkemiz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle ilk günden bu güne bizlere güvenen, bizleri iktidara taşıyan vatandaşlarımıza ve hizmet noktasında emeği geçen milletvekillerimize, il ve ilçe teşkilatlarımıza şahsım ve partim adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Eyüp Emre;

“Besni ilçesi AK Partiyle birlikte Altın çağını yaşıyor”

 

            AK Parti hükümetinin yatırımları sayesinde Besni ilçesinin Altın Çağını yaşadığını ifade eden AK Parti Besni İlçe Başkanı Mehmet Eyüp Emre, Besni ilçesinin bir çok sorunlarının çözüldüğünü belirterek, Besni ilçesinin modern bir kent konumuna gelmesi adına yoğun bir çaba içerisinde çalıştıklarını ve bu kapsamda AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan’ın büyük çaba sarf ettiğini söyledi.

            Besni ilçesinde bir çok alanda gelişmenin yaşandığına dikkat çeken AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Eyüp Emre, özellikle sağlık ve eğitim alanlarındaki yatırımların kendilerini çok sevindirdiğini ifade etti. Besni ilçesinde yapımı devam eden inşaatların bitmesi halinde AK Parti hükümeti tarafından yapılanların çok daha iyi ortaya çıkacağını belirten Emre, yapılan hizmetler ve yapımı devam eden yatırım yerlerini AK Parti Besni Belediyesi Meclis Üyesi Fatih Baba ile birlikte gezerek, yapımı devam eden çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

 

GENÇLERİMİZİ ÖNEMSİYORUZ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.