31 Ağustos 2018 Cuma 18:37
99 Okunma
Besni Belediye Başkanı Öztürk'ten Açıklama

Belediye Başkanı Öztürk açıklamasında yerel seçimlere yaklaşık 7 aylık bir süre kaldığını anımsatarak, kısa bir süre kalması dolayısıyla kamuoyunda şahsını ilgilendiren ve ilişkilendirmeye çalışıldığını bu nedenle açıklık getirmek istediğini bildirdi.

Öztürk, yaklaşık 4,5 yıllık görev süresi içerisinde güçlerinin yettiğince birçok projeye imza atmaya çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti:

''Birçok projenin memlekete kazandırılması ile ilgili milletvekillerimizin de desteğiyle genel müdürlükleri, bölge müdürlükleri ve İl müdürlükleri düzeyinde tüm kamu kurum ve kuruluşlarında birçok hizmetin memlekete kazandırılması ile ilgili gayret içerisinde oldum. Bu görev süresi içerisinde mutlaka eksik bıraktığımız yetiştiremedim iz gözümüzden kaçan hususlar olmuş olabilir. Gücümüz neye yetiyorsa her türlü gayretin içerisinde olduk. Bu hususta yapmış olduğumuz çalışmalarda başta Meclis başkan Vekilimiz Ahmet Aydın Bey olmak üzere önceki vekillerimiz ve şimdiki vekillerimiz ile beraber bu faaliyetlerin hizmetlerin çalışmalarını yürütmeye gayret ediyoruz. Şahsımla beraber meclis üyelerimizin, kamu çalışanlarımızın  birçoğunu içine alan ve şikayetler doğrultusunda feryat figan ederek kamuoyunu yanıltmaya yönelik bir algıyla yıpratmaya yönelik yapılan ucuzluğa hiçbir şekilde mahal vermeyeceğiz pabuç bırakmayacağız. Devlette devamlılık esastır. Burası devlet kurumudur. gerekirse bakanlık, gerekirse valilik tarafından inceleme yapılması kanunun bir gereğidir. Bu gereklilik içerisinde alınan bir meclis kararının ve kararda imzası bulunan üyelerin veya aynı kurum içerisinde görev yapan devlet memurlarının ortada hiçbir şey yokken yapılan birçok inceleme araştırma soruşturma yapılmış iken, sonucunda da kovuşturmaya gerek olmadığı karar ortaya konmuş iken, Danıştay'a yapılan bir itiraz sonucu konunun tekrardan incelenmesine yönelik bir karar çıktığında burada sanki ivedi bir soruşturma olayı varmış gibi şeklinde algılayarak el çektirme veya görevden uzaklaştırma gibi laflar ederek vatandaşımız da tedirginlik oluşturmanın algı ile yıpratmaya çalışmanın ne belediyemize ne de memlekete faydası var.  Bu yapılan ucuzluklar tamamen memlekette kaosa yönelik bir ortam oluşturmak ve Bu kaostan da mevcut belediye başkanını Bir dahaki döneme aday olmamasına yönelik yıpratma çalışmaları ve hareketleridir. Bunlar  ahlaki değildir. Aday olmayı düşünenler olabilir. Herkes demokratik yollardan mücadelesini verir. Kendi özelinde partim bu süreç içerisinde yapılan araştırmalar sonucu kimi aday gösterirse yola devam ederim.” dedi.

-BU TÜR UCUZLUKLAR BESNİ YE ZARAR VERMEKTE

Öztürk “Hizmetleri ve heyecanımızı kırmaya Çalışmaktan başka bir şey değildir. Biz bu tür ucuzluklara prim vermeden yolumuza ve çalışmalarımıza devam edeceğiz. Elimizde bitirmeye çalıştığımız, başladığımız, bu süreç içerisinde bitirmek istediğimiz birçok hizmet var. Biz bu hizmetlerin görev süremiz içerisinde verdiğimiz sözler doğrultusunda tamamlanması gayreti ve hassasiyet içerisindeyiz. Daha önce taraflı bir gazetede yapılan açıklamalara Biz daha önce cevaben Bir açıklamada bulunmuştuk. Yaptığımız açıklama doğrultusunda işi sulandırarak sanki bizi tedirginlik içerisinde olmuşuz gibi yansıtmaya çalışılması ayrı bir zayıflıktır. Bizim Tedirgin olacak bir şeyimiz yok. Ne zimmet ile alakalı bir konu var, ne ihaleye fesatla ilgili bir konu var, ne de görevi kötüye kullanma ile ilgili bir konu. Bu konular görevden el çektirme ile alakalı sorun teşkil edecek konulardır.  Burada bir kararın hukuka uygun olup olmadığıyla bir konu var. O da yetkili ve ilgili merciler tarafından incelenip karar verilecek konulardır.  Biz kendimizden eminiz. Birilerinin yapmış olduğu iftira kampanyası, fitne fesat kampanyası ve buna benzer keyifiyetlere hiçbir şekilde boyun eğmeyiz, taviz vermeyiz.  Besni halkının iradesine gölge düşürmeye çalışmak bana göre çok basit bir yaklaşımdır. MHP ilçe başkanı Hamdi Arslan hizmet alınmadığından bahsetmiş; Ya At Gözlüğü takıyorlar Ya da Ön yargı ile bakıyorlar. Doğalgazın girmediği caddemiz veya sokağımız yok. Yolun yapılmadığı caddemiz sokağımız yok. Bu yıl yapacağımız çalışmalarla da kalan kısımlar tamamlanacak. İlçemizde Yoğun bir belediye hizmet çalışması var. ilçemize kazandırdığımız yapılar  var. Çarşı pazar düzenlemesi  hizmetleri var.” dedi

 

-''HİÇ Mİ ÇARŞIYA PAZARA GİTMEZLER''

Belediye Başkanı Öztürk “Yapmış olduğumuz ve bitmek üzere olan bir kongre merkezimiz var. Kendi oturduğu mahallede yapmış olduğumuz bir Spor Tesisi var. Bu Spor Tesisleri ilçe genelinde 16 adettir. Sadece kendi oturduğu mahallede değil ilçemizin her Mahallesi'nde bulunuyor. İhalesi yapılmak üzere buna benzer yine kendisinin oturduğu mahallede Gümüş dere ıslah çalışması var. Düzenleme çalışmalarını yapıyoruz. şu anda saydıklarımız ve daha sayamadığımız birçok hizmet var. Besni’miz yoğun bir çalışma ortamı ve ciddi bir hizmet görüyor ve bu hizmetler tüm hızı ile devam edecektir. Yani hizmet alamama düşüncesi sadece önyargıdan ibaret. Bunun dışında kendisine menfaat temin ettiği çevrelerine menfaat temin ettiği bu tür hisler üzerinden ya da Ön yargı üzerinden yapılan ithamlar doğru değil, hoş değil. Biz bununla ilgili gerektiğinde hukuki dava açma sürecinde başlatmış olacağız. Mesnetsiz, Şahsımla ilgisi alakası olmayan ithamlarda bulunmak Bir Parti Başkanı adına Ben doğru bulmadım. Son olarak da ilçe başkanımız Gümüşdere’ nin takipçisi olacağız demiş. İşi baştan aşağı kendisi takip etsin. Hakem olsun. Gümüşdere bölgesinde imara açılması planlanan bir bölge var. Alınmış bir meclis kararı söz konusu değil. Burada iki tane hedef var bu hedefi gerçekleştirmek için mülkiyeti olan şahısları mağdur etmeden, herkesin mülkiyetini yerinden vermek suretiyle ve kamu hizmetlerinde sağlanması beraberinde karşılanarak yapılıyorsa bunun herkesin alkışlaması lazım. Gümüşdere diye bahsettiğimiz yaklaşık 235 dönümlük alanda Sayın Erdemoğlu ailesinden İbrahim Bey'in Müstakil üniversitede düşüncesi neticesinde bu alanın yetmeyeceği ile ilgili talebi ve görüşü doğrultusunda mevcut 200 dönüm alanın bitişinde 235 dönüm alan ayırarak, 435 dönüm civarında bir alanı ileride fakültenin tamamlanıp üniversite kuruması düşünülürse hazır bir alanının oluşturulması sağlanması için planlanan bir düşünce var. Geçen yıl da eğitim Bayramımız da sunumunu yaptığımız aynı bölgede 175 dönümü ihtiva eden Erdemoğlu Merinos Vadi Parkprojenin içerisinde şahısların mülkiyeti varsa onlar o bölgeden çıkartılıp, en yakın yere taşınarak onları da mağdur etmeyecek şekilde imar çalışması yapılmakta. Bu noktada Her şey gayet şeffaf ve açık bir şekilde yürütülmekte burada bir şeyler varmış şeklinde yıpratmaya çalışmak memlekete yapılan en büyük hainlik olur.” dedi.

Öztürk son olarak ise, “Bunu ben çok kıymetli hemşerilerimizle paylaşmak istedim. Biz görev süremiz içerisinde yetiştirebileceğimiz hizmetlerin, en iyisini gücümüzün yeter bildiği kadar yapmaya çalıştık. Bundan sonraki döneminde olup olmayacağı kimin Belediye Başkanı olup olmayacağı, projelerin tamamlanıp tanımlanmayacağının kararını yine Kıymetli Besni halkı verecektir.  Ortada hiçbir husus yokken böyle görevden alınmalı şeklindeki spekülatif açıklamaları, algı yönetimi ile yıpratmaya yönelik çalışmaları hiç kimseye faydası olmayacağı gibi bu tür yaklaşımların da kendi şahıslarınıda  aynı zamanda yıpratmaya çalıştığı bilmekteyim. Bu yazı metninde hazırlanmasında beni gözden geçireceğine kendisine mihmandarlık yapan kendi ucuz hesaplarında belediyeye geçiremeyen adamları da mutlaka gözden geçirmesi gerektiğini tavsiye ederim.” dedi.

 

 

Kaynak : PHA
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.